Esimene võistlusreis Venemaale pakkus rohkelt uusi kogemusi

Möödunud nädala neljapäevast pühapäevani väisasid kaks BC Tarvas/Rakvere Spordikooli noorte korvpallimeeskonda Sankt-Peterburi, kus nooremad poisid osalesid rahvusvahelisel noorte korvpalliturniiril „CUP OF NAB 2011“ ning vanemad poisid pidasid maha mitmeid sõpruskohtumisi Sankt-Peterburi korvpalliklubide eakaaslastega.

Võistlusreisil Neevalinna osalesid spordikooli A- (s. 1994 ja hiljem) ning C2-vanuseklassi (s. 1999 ja hiljem) noormehed, keda juhendasid Madis ja Tõnis Putko. Mõlema vanusegrupi poistele oli see üle pika aja suurepäraseks võimaluseks võistelda väljaspool Eestit. Kuigi nooremad poisid osalevad tihti Eestis rahvusvahelistel noorteturniiridel ning neid korraldatakse ka ise, siis välisriigis käidi ise turniiril viimati 2010. aasta alguses.

„CUP OF NAB 2011“ turniiril osalevate meeskondade koosseis oli järgmine: BC Tarvas/Rakvere SK, Keila KK, St Peterburg NAB 00` ja 99`võistkonnad, St Peterburg Admiraliteiskaja, Zvenigorod, Moskva Trinta ja Moskva Gloria.

Spordikooli nooremate kasvandike jaoks algasid turniiri alagrupimängud võidukalt, kui Zvenogorodi võistkonda võideti 45:31, kuid kahjuks järgmises kahes alagrupimatšis tuli vastaseta paremust tunnistada: Moska Trintale jäädi alla 35:52 ja St Peterburg NAB võistkonnale 32:46. Seega oli kõrgeimaks kohaks, mida võimalik veel püüelda, 5. koht.

Teel selleni alistati küll teine Eesti võistkond, kes osales Peterburi turniiril, Keila KK, tulemusega 74:16, kuid otsustavas ja viimases 5.-6. kohamängus tuli tunnistati vastasete edukamat tegutsemist rünnakul ning mäng kaotati resultaadiga 32:49.

„Neli mängu viiest olid ikka tõelised lahingud ja nendes käis tõeline võitlus esimesest sekundist kuni viimase kohtunikuvileni. See turniir andis vajalikku mängukogemust tugevate vastaste vastu ning kindlasti said nii poisid kui ka treenerid siit veelgi motivatsiooni juurde, et endast treeningutel rohkem välja pigistada,“ hindas Madis kõrgelt seda, et turniiri käigus saadi häid mänge ning just nende pärast Peterburi suuresti mindigi.

Staažikamad spordikooli noormängijad võtsid Peterburis veedetud päevade jooksul kolmes mängus mõõtu Peterburi korvpallimeeskondade eakaaslastelt. Kaks mängu peeti St Peterburg Admiraliteiskaja võistkonnaga, keda mõlemas omavahelises kohtumises võideti veenvalt 80:51 ja 85:65. Ainsas kohtumises St Peterbug Central Sports School meeskonnaga tuli võit suuremate pingutustega, kui punktiderohkes kohtumises käis spordikooli poiste jaks vastastest üle lõppresultaadiga 94:87.

„Suuremad poisid tegid väga kõvad sooritused, mängisid võitluslikku, kiiret ning agressiivset korvpalli ning mitmed poisid panid endast individuaalsete sooritustega korraliku märgi maha. Need mängud andsid poistele palju juurde ning nendest on palju asju, mis tulevikku silmas pidades head meelt valmistavad,“ resümeeris Madis suuremate poiste pingutusi nende päevade jooksul ja nägi palju kasulikku sellest võistlusreisist Venemaale.

BC Tarvas/Rakvere Spordikooli väiskemate poiste meeskonna mängijad tõid Peterburist endaga kaasa kolm karikat individuaalsete panuste eest meeskonna hüvanguks: meeskonna parimaks mängijaks valiti Arvan-Johhannes Lippasaar, turniiri sümboolsesse viisikusse osutus valituks Marcus Merimaa ning turniiri MVP-ks ehk väärtuslikumaks mängijaks kuulutati Erik Kaasik.

BC Tarvas/Rakvere SK C2-vanuseklassi võistkond osales turniiril järgmises koosseisus: Kevin Põdlver, Marcus Merimaa, Kiur Thomas Vehmanen, Karl Lugenberg, Arvan-Johhannes Lippasaar, Erki Kuhi, Erik Kaasik, Markus Helm, Karl-Leo Part, Kristjan Kruusimaa, Karl-Gustav Kello ja Gervin Põld.

BC Tarvas/Rakvere SK A-vanuseklassi meeskonna koosseisu kuulusid: Andri Metsaru, Martin Õunapuu, Risto Puur, Kevin Täpp, Aron Kuusik, Mikk Põdersalu, Roger Pärtelsohn, Karl-Erik Kuhlbach, Andres Saukas, Rainer Pastimäe.

Treeneritena olid poistega kaasas Tõnis ja Madis Putko.

Suured tänud kõigile lastele, lastevanematele ning sponsoritele tänu kellele selline suurepärane võimalus võistelda Venemaal Sankt-Peterburis teoks sai!

<- Tagasi eelmisele lehele