Spordikooli poisid olid Kandava turniiril võimsas hoos

BC Tarvas/Rakvere Spordikooli poisid naasid Lätis Kandavas peetud turniirilt 1. kohaga 2000 a.s. poiste ning 5. kohaga 1997 a.s. noormeeste vanuseklassides.

BC Tarvas/Rakvere Spordikooli kuni 12- ja 15-aastaste noormeeste korvpalli meeskonnad osalesid 4.-6. jaanuarini Lätis Kandavas peetud rahvusvahelisel korvpalliturniiril, kus osalev seltskond oli väga multinatsionaalne – võistlejaid oli nii Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt kui ka Ukrainast. Spordikooli poisse juhendas turniiril treener Tõnis Putko, keda abistasid ka Priit Putko ja Risto Puur.

Rakvere Spordikooli 2000 a.s. poiste treeningrühma võistkond pidas esmalt 4 alagrupikohtumist, kus kõikides kohtumistes oldi võidukad. See tagas oma alagrupis kindla esikoha ning pääsu finaalmängule, kus vastaseks turniiril osalenud teine Eesti võiskond Keila KK. Finaalis suudeti lõpuks oma paremus maksma panna ning kirjutati finaali võidutulemuseks protokolli 43:27. Võiduka turniiriteekonna autasuks kaela kuldmedalid ning toodi ühes endaga Rakverre turniiri esikohakarikas.

Spordikooli kuni 12- aastaste poiste võistkonna parimaks mängijaks valiti turniiril Arvan-Johhannes Lippasaar ning turniiri parimaks mängumeheks Erki Kuhi. BC Tarvas/Rakvere SK 2000 a.s. poiste meeskonna koosseisus tegid kaasa veel lisaks eelnimetatutele Erik Kaasik, Kiur-Thomas Vehmanen, Rainis Naur, Karl Lugenberg, Maren Anton, Marcus Merimaa, Gervin Põld, Mehis Meltsa ja Remi Ott.

Kuni 15-aastaste poiste võistkonda tabas ebaõnn kohe alagrupimängus, kui pärast alagrupimänge oli kolmel võistkonnal võrdselt võite, kuid kehvema punktide vahe tõttu jäädi kolmandaks ning see tähendas mängimist 5. koha peale. B-poolfinaalis suudeti võita ülekaalukalt korraldajaklubi Kandava meeskond – lõpptulemuseks tablool 52:17. Seega tuli viimases mängus mängida 5.-6. kohapeale ning pingelises kohtumises suutsid võidu koju tuua ikkagi spordikooli poisid, kui ukrainlaste Kievit võideti 33:27. Lõpptulemuseks viiest peetud mängust 4 võitu ning kõrgelt hinnatav 5. koht.

Rakverlaste 1997 a.s. noormeeste meeskonna mängijate seast valiti oma meeskonna väärtuslikuimaks mängijaks Artur Arhangelski, keda toetasid turniiril veel meeskonnakaaslastena Mikk Kello, Kert Virunen, Richard Kaiva, Risto Arumäe, Ken-Kaupo Saaver, Marko Meigas ja Jan-Erik Kalmus.

„Turniiri kokkuvõttes kahe vanuseklassi peale kümnest mängust üheksa võita, koju tuua nii 1. koht väiksemate poiste kui 5. koht kuni 15- aastaste poiste seas on väga hea saavutus,“ võttis turniiril võistkondi juhendanud Tõnis Putko oma hoolealuste saavutused kokku. „Seda turniiri oli poistele hädasti vaja, sest heades mängudes saadi rinda pista välisvõistkondadega, kelle vastu on vaja juba nii motivatsiooni kui ka treneeri ja poiste ning kogu meeskonna arengu mõttes mängida,“ on treener Tõnisel hea meel ettevõetud teekonna üle Kandavasse.

„Meie mõlemat võistkonda tabas turniiri jooksul ka mitme tähtsa mängumehe haigused ning vigastused, kuid kui oli vaja ühtse meeskonna eest väljas olla tähtsatel hetkedel, siis näitasid need mängumehed tugevat tahet ja võitluslikku hinge ning üheskoos pandi kõva märk Kandavas endast maha“, tõi Tõnis välja veel ühe plussi poiste esitluses, kui tegutseti ühtse meeskonnana ning võideldi üheskoos ühise saavutuse nimel.

BC Tarvas/Rakvere SK meeskondade kõikide mängude tulemused Kandava turniiril:
2000 a.s. poisid:
BC Tarvas/Rakvere SK – Saldus 55:25
BC Tarvas/Rakvere SK – Tiit Soku KK 73:18
BC Tarvas/Rakvere SK – Kubiškis 65:60
BC Tarvas/Rakvere SK – Ventspils 50:28
BC Tarvas/Rakvere SK – Keila KK 43:27

1997 a.s. poisid
BC Tarvas/Rakvere SK – Jaunpils 41:31
BC Tarvas/Rakvere SK – Talsi 34:50
BC Tarvas/Rakvere SK – Pardaugava 48:47
BC Tarvas/Rakvere SK – Kandava 52:17
BC Tarvas/Rakvere SK – Kiev 33:27

<- Tagasi eelmisele lehele