Spordikooli 2001 a.s. poisid lõpetasid üleminekugrupi 2. kohal

BC Tarvas/Rakvere SK 2001 a.s. poistel hakkab Eesti 2001 liigas kätte jõudma hooaja kulminatsioon ning enne viimast otsustavat vaatust peeti 1.-4. koha võistkondade vahel üleminekugrupp, kus spordikooli kasvandikud näitasid head minekut ning platseerusid 2. kohale. Poiste tegemistest üleminekugrupi mängudel Raplas kirjutas nende treener Märt Raam.

(Eesti 2001-liiga, 2001 ja hiljem sünd. 1.-4. koha üleminekugrupp)

11.02.2012  Salva/TÜ I vs Rakvere SK I 27:62 (4:15, 8:16, 4:13, 11:18)

Punktid, Rakvere SK I: Laandu 11 (vv 1/1), Pilli 10, Tammiksaar 9 (vv 2/1), Vigolainen 8 (vv 2/2), Leppikus 6 (vv 2/1), Oolma 5 (vv 3/1), Põdersalu 4 (vv 2/2), Kiik 4 (vv 2/0), Martins 2 (vv 4/0), Räästas 2, Poolen 1 (vv 4/1), Vent 0, Saaver 0, Sipria 0.

Vabavisked: 18/7 (38,8 %) vs 22/9 (40,9 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 1 (Leppikus)

Vead: 21 vs 13

Kohtunikud: M. Lairand, G. Purtsak

Mängupaik: Rapla spordihoone

Mänguaeg: 12.05

11.02.2012  Rapla KK vs Rakvere SK I 65:45 (20:13, 24:10, 9:13, 12:9)

Punktid, Rakvere SK I: Vigolainen 9 (vv 5/1), Laandu 8 (vv 5/4), Põdersalu 6 (vv 2/2), Martins 6, Tammiksaar 4 (vv 4/2), Pilli 4 (vv 3/0), Vent 4 (vv 3/0), Leppikus 2, Kiik 2, Oolma 0 (vv 4/0), Saaver 0, Räästas 0, Sipria 0, Poolen 0.

Vabavisked: 29/15 (51,7 %) vs 26/9 (34,6 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 0

Vead: 19 vs 22

Kohtunikud: M. Lairand, E. Tserr

Mänguaeg: 13.30

11.02.2012  KK Paulus vs Rakvere SK I 62:54 (11:13, 12:12, 15:13, 24:16)

Punktid, Rakvere SK I: Vigolainen 14 (vv 11/6), Martins 9 (vv 4/1), Tammiksaar 8, Pilli 6 (vv 2/2), Leppikus 6, Põdersalu 4 (vv 1/0), Vent 3 (vv 5/1), Oolma 2 (vv 10/2), Laandu 2 (vv 6/2), Kiik 0, Poolen 0.

Vabavisked: 25/14 (56,0 %) vs 39/14 (35,8 %)

Tabavad kolmesed: 2 vs 0

Vead: 27 vs 18

Kohtunikud: E. Tserr, G. Purtsak

Mänguaeg: 17.00

Treener Märt Raami kommentaarid üleminekugrupi mängudele:

„Üleminekugrupi mängud Raplas lõppesid ühe võidu ja kahe kaotusega. Enne seda turniiri olime meie liidrid 14 punktiga, teisel Rapla KK 13, kolmandal KK Paulus 12 ja neljandal Salva/TÜ I 11 punktiga. Nüüd mängisid esimesed neli omavahel uuesti korra läbi.

Esimene mäng Salva vastu õnnestus meil väga hästi ning kõik said mänguvõimalust. Teine mäng võõrustaja Rapla vastu olime nagu kammitsas. Lasime vastaste ohtlikumatel mängijatel lihtsaid korve visata. Olen rääkinud, et on olemas „ühene“ viga, kus vastane saab külje audi (ei tohi lasta vastastel hoogu sattuda, Rapla nr. 4 Ratas esimene veerand võistkonna 20st punktist 16 ja kokku 24 punkti). Kaotasime esimese poolaja 23:44 ja sealt enam tagasi ei õnnestunud mängu tulla. Eks „karukoopas“ võiduga välja tulla peab kõik õnnestuma (vabavisetel olid ka korvid võõrad, kokku  26/9).

Kolmas mäng KK Pauluse vastu läks käest ära viimane veerand, mille kaotasime 16:24. Samuti lasime hoogu sattuda kahel mängijal (teise viisiku nr. 7 Kersalu 25 punkti ja esimese viisiku nr. 24 Lootus 14 punkti). Kaitses peab olema nagu „hagijas“.

Kuigi viimane nädal tegelesime treeningutel palju mängulise ettevalmistusega (2×2, 3×3 ja 5×5 mänguga) siis tagaplaanile jäid visked, kus tuleb jälgida tehnika poolt. Nüüd tuleb ka sellele tähelepanu pöörama rohkem hakata.

Peale mänge selgus, et Rapla KK võitis siis üleminekugrupi 19 punktiga, teine Rakvere SK I 18 punktiga, kolmas KK Paulus 17 punktiga ja neljas Salva/TÜ I 15 punktiga. See tähendab, et veerandfinaalis kohtume SK RIM/TTÜ-ga. Final 8 toimub 25.-26. veebruar Raplas. Kahjuks olen ise samal ajal seotud Rakveres toimuva EYBL U-17 (Noorte Euroopa korvpalliliiga) turniiriga.”

Tänan kõiki lapsevanemaid, kes tulid poistele kaasa elama!