Rakvere korvpalli vägev triumf

Võidukas BC Tarvas/Rakvere SK I meeskondMöödunud reedel – päeval, mil algas Rakveres kuni 12-aastastele poistele suunatud rahvusvaheline korvpalliturniir Spadematron Cup – vaimustas Rakvere korvpallipublikut BC  Tarvase Eesti Meistriliigas mängiv meeste meeskond, kes alistas sellel hooajal esmakordselt Tartu Ülikooli meeskonna. Samuti oli esmakordne ka spordikooli esindusmeeskonna triumf St Petersburg NAB 2000 meeskonna üle.

Reedeõhtune BC Tarvasse meistriliigamäng andis kõvasti indu juurde ja süstis särtsakust ning usku endasse ka „väikestele Tarvastele“, kellel õnnestus triumfeerida kodusel Spadematron Cupi turniiril, kui pühapäevases finaalmängus võeti seekord kindel võit St Petersburg National Academy of Basketball (NAB) 2000 meeskonna üle. Samuti tegi ka spordikooli duubelmeeskond pärast esimest kahte reedel kaotatud alagrupimängu edaspidi korralikud esitused, kui järgnevas kolmes kohtumises oldi võidukad ning kokkuvõttes võideldi välja 9. koht.

BC Tarvas/Rakvere SK I meeskonna tee turniirivõiduni kulges ainult võite tunnistades ning südikat ja võitluslikku mängu näidates. Oma alagrupis oldi esimesed, alistades esmalt KK Viimsi meeskonna 71:38 ja seejärel Rapla KK 69:57. Seejärel suunduti vahegrupimängudele, kus tuli korvpalliväljakul vastu astuda Keila KK ja BC Rim/TTÜ meeskondadele – esimest neist võideti 81:47 ning tallinlastega oli lõppskoor tablool meie poiste kasuks 66:60.

Sellega oldi endale rajatud kindel tee finaali ja tabeli teiselt poolelt oli end sinna varem juba mänginud ainult võite turniiritabelisse kribades Neevalinna korvpalliakadeemia poisid. Kolmandat korda Rakveres korraldatud turniiri järjest kohtusid finaalis BC Tarvas/Rakvere SK esindusmeeskond ja St Petersburg NAB 2000, muutes selle vastasseisu justkui finaalmängude seaduspäraks ja sensatsiooniliseks kulminatsiooniks.

Ent kuigi spordikooli vastane oli finaalis kolmandat korda järjest muutumatu, siis „noored Tarvad“ muutsid seda, et seekord võeti koduhallis Peterburi võistkonna üle väärtuslik võit, alistades oma ammu tuntud finaalivastased 57:42. „ Ehkki seekord olid võidunumbrid justkui küllalt veenvad, siis eelmisel kahel korral on tulnud St Petersburg NAB 2000 meeskonnale lõpuminutitel väga valusate mõnepunktiliste kaotustega alla vanduda. Sellelgi korral meile midagi ei kingitud, vaid poisid olid sedavõrd tahtmist täis ja soovi ennast tõestada, et nad võtsid kompromissitu ja allaandmatu mänguga selle, mis eelmisel kahel korral jäi võtmata,“ tuli poiste treeneri Madise sõnutsi poistel endast kõik välja panna, et esikohakarikas Rakvere poiste trofeekappi kaunistama jääks.

Ning ta lisas omaltpoolt veel, et seekordne kordaminek kodusel turniiril on sedavõrd kõrgelthinnatavam ja väärtuslikum, et eelmisel kahel korral on saadud napid kaotused viimastel sekunditel. Siinkohal tahaks nii ühe korraldaja kui ka poiste treenerina tänada kogu südamest kõiki poisse, lapsevanemaid, toetajaid ja pöidlahoidjaid, kes andsid oma panuse Rakvere poiste suurepärastesse tulemustesse.

Spordikooli võistkonna parimaks mängijaks valiti Marcus Merimaa ning turniiri väärtuslikuimaks mängijaks nimetati Erik Kaasik. Duubelmeeskonna parima mängija auhinna viis endaga Markus Helm.

Korraldajad soovivad tänada peale turniiri suurtoetaja Spadematron OÜ-d veel ka teisi, kes turniiri õnnestumisele kaasa aitasid ning nendeks on: Rakveres Spordikeskus, EG Ehitus AS, Later GR AS, Uus Maa ja Aqva Hotel & Spa.

Turniiri kohta leiate rohkesti informatsiooni ja ka lisatud pildimaterjali Rakvere korvpallinoorte koduleheküljelt www.rakverekorvpall.ee.

BC Tarvas/Rakvere SK II meeskonna tulemused Spadematron Cupil:
BC Tarvas/Rakvere SK II – BC Tallinn 48:53
BC Tarvas/Rakvere SK II – St Petersburg VO 38:41
BC Tarvas/Rakvere SK II – KK Viimsi 49:42
BC Tarvas/Rakvere SK II – Tallinna Reaalkool SK 45:44
BC Tarvas/Rakvere SK II – St Petersburg NAB 2001 74:42

BC Tarvas/Rakvere SK I meeskond mängis Spadematron Cupil järgmises koosseisus:
Marcus Merimaa
Erik Kaasik
Kiur-Thomas Vehmanen
Erki Kuhi
Matteus Miilpalu
Gervin Põld
Kristo Tammiksaar
Arvan-Johhannes Lippasaar
Mehis Meltsa
Remi Ott
Marek Anton
Hanti Sep
Treener: Madis Putko

BC Tarvas/Rakvere SK II meeskond mängis Spadematron Cupil järgmises koosseisus:
Tanel Arumäe
Kevin Puuleht
Madis Reisi
Rainis Naur
Kevin Põldver
Kristjan Kruusimaa
Karl-Leo Part
Margus Pärnamets
Karl-Gustav Kello
Markus Helm
Eduard Rettel
Treener: Tõnis Putko

Spadematron Cup lõplik paremusjärjestus:

 1. BC Tarvas/Rakvere SK I
 2. St Petersburg NAB 2000
 3. St Petersburg Vasiloestrovsky Sports School
 4. Keila KK
 5. Salva/Tartu Ülikool
 6. BC Rim/TTÜ
 7. Rapla KK
 8. BC Tallinn
 9. BC Tarvas/Rakvere SK II
 10. Tallinna Reaalkool SK
 11. St Petersburg NAB 2001
 12. KK Viimsi

<- Tagasi eelmisele lehele