2001 a.s. poisid saavutasid Perkunas Cupil 5. koha

BC Tarvas/Rakvere SK 2001. a.s. poisid võistlevad sellel nädalavahetusel, 05.-07. aprillini, Leedus Kaunases Perkunas Cup nimelisel rahvusvahelisel korvpalliturniiril. Poisse on kaasas turniiril juhendamas nende treener Märt Raam, kes hoiab poolehoidjaid turniiri käigus jooksvalt tulemustega kursis.

PERKUNAS CUP (Kaunas, 05.-07.04.2012)

1 („Perkunas Cup“, 2001 ja hiljem sünd.)

05.04.2012 BS Perkunas vs Rakvere SK 42:39 (4:7, 13:12, 8:16, 17:4)

Punktid, Rakvere SK: Vigolainen 9 (vv 6/3), Leppikus 6, Laandu 5 (vv 4/1), Miilpalu 5 (vv 4/3), Tammiksaar 4 (vv 4/2), Pilli 4 (vv 4/2), Lempu 4, Alavere 2, Vahtra 0, Kiik 0, Kerm 0, Ots 0.

Vabavisked: 19/10 (52,6 %) vs 22/11 (50,0 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 0

Vead: 14 vs 13

Kohtunikud: V. Kušinas, K. Kashuskas

Mängupaik: Saules gymnasium

Mänguaeg: 10.15

Treener Märt Raam:

„Esimeses mängus olime kuni viimase veerandi alguseni väga tublid, kus võitlesime lauas ning hoidsime rünnakul teravust (juhtisime 37:25). Peale seda uskus mõni, et on juba võidetud aga rünnakul kiirustasime ning vastased said enesekindlust ja nad võitsid viimase veerandi 17:4.

Reeglid siin turniiril on järgnevad, et esimesel poolajal on viisikud aga teine poolaeg vaba. Ülevälja pressingut võib kasutada 4. veerandaja viimasel kahel minutil.“

2 („Perkunas Cup“, 2001 ja hiljem sünd.)

05.04.2012 Minsk 2006 II vs Rakvere SK 14:57 (2:16, 4:20, 0:9, 8:12)

Punktid, Rakvere SK: Miilpalu 11 (vv 8/3), Leppikus 8 (vv 2/0), Tammiksaar 6 (vv 5/2), Pilli 6 (vv 4/0), Laandu 6, Kerm 6 (vv 4/2), Vigolainen 5 (vv 2/1), Alavere 4, Vahtra 2, Lempu 2 (vv 4/0), Kiik 1 (vv 2/1), Ots 0.

Vabavisked: 4/0 (0,0 %) vs 31/9 (29,0 %)

Vead: 24 (1 ebasportlik) vs 3

Kohtunikud: A. Urbonas, E. Bartuševicius

Mänguaeg: 15.15

„Teises mängus Valgevene võistkonna vastu olime eelkõige üle individuaalse tehnikaga. Vastas olid küll pikemad aga tehnika pool jättis soovida! Meie võistkonnas said kõik võrdselt mängida ja ennast näidata!”

Täna kell 12.45 kohtume arvestatava Panevezyse (Leedu) võistkonnaga. Võitja pääseb turniiri poolfinaali!“

3 („Perkunas Cup“, 2001 ja hiljem sünd.)

06.04.2012 Rakvere SK vs Panevezys 33:50 (9:18, 7:5, 7:16, 10:11)

Punktid, Rakvere SK: Vigolainen 9 (vv 3/3), Tammiksaar 8 (vv 6/2), Pilli 5 (vv 2/1), Laandu 3 (vv 2/1), Leppikus 2, Lempu 2, Alavere 2, Miilpalu 2 (vv 4/2), Vahtra 0, Kiik 0, Kerm 0 (vv 4/0), Ots 0.

Vabavisked: 21/9 (42,8 %) vs 2/2 (100,0 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 6

Vead: 4 vs 20

Mänguaeg: 12.45

„Vastased said esimesel veerandajal initsiatiivi kui tabasid kaugelt, nendest kaks kolmepunktiviset katte tagant (Pick and Roll situatsioonist) – 1. veerandaja seis 9:18. Katte-kattest ei ole Eestis antud vanusel lubatud ning selle vastu mäng vajab treenimist. Vastaste pikim mängumees karistas meid 16 punktiga (nr. 23 Pranskunas) ja nr. 31 (Kurlenskas) lisas 19 silma (tabas ka viis kaugviset) Selles mängus oleksime pidanud olema rohkem agressiivsemad!“

4 („Perkunas Cup“, 2001 ja hiljem sünd.)

06.04.2012 BS „Ogre“ vs Rakvere SK 24:40 (8:4, 2:14, 6:7, 8:15)

Punktid, Rakvere SK: Vigolainen 16 (vv 6/4), Leppikus 5, Laandu 5 (vv 1/1), Tammiksaar 4 (vv 4/2), Vahtra 4 (vv 2/2), Kiik 2, Lempu 2, Kerm 2 (vv 2/2), Alavere 0, Ots 0, Miilpalu 0.

Vabavisked: 12/4 (33,3 %) vs 15/11 (73,3 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 1 (Leppikus)

Vead: 16 vs 11

Mänguaeg: 14.30

„Lätlaste vastu olid tublid selles mängus meie nooremad mängumehed, kes hakkisid kõvasti kaitses ning sundisid vastaseid raskeid viskeid tegema. Esimesel veerandil oli kindlasti kõigil meeles eelmise mängu valus kaotus ning sellest ka ebakindlus.”

5 („Perkunas Cup“, 2001 ja hiljem sünd., 5.-6. koht)

07.04.2012 Minsk 2006 I vs Rakvere SK 19:36 (4:7, 7:10, 4:9, 4:10)

Punktid, Rakvere SK: Vigolainen 9 (vv 2/1), Tammiksaar 5 (vv 2/0), Lempu 5, Leppikus 4, Vahtra 2, Laandu 2, Kerm 2, Alavere 2, Miilpalu 2 (vv 3/2), Pilli 2 (vv 2/0), Ots 1 (vv 2/1), Kiik 0.

Vabavisked: 16/3 (18,7 %) vs 11/4 (36,3 %)

Tabavad kolmesed: 0 vs 2 (Tammiksaar 1, Lempu 1)

Vead: 9 vs 9

Kohtunikud: A. Urbonas, M. Amankavicius

Mängupaik: Kaunas College

Mänguaeg: 9.45

„Valgevene esimese  võistkonna mängijad olid silmnähtavalt pikemat kasvu võrreldes meie poistega. Korvid tulid meil raskelt aga rääkisin, et kui nemad võtavad korvi alt kokku tuleb julgelt tagant visata. Suutsime tabada ka kaks kolmepunkti ja mõned keskpositsiooni viskeid kõrgesse korvi. Väga tublid olid taas meie nootemad poisid, kes ennast salgavalt mängisid pikemate vastu kaitses ning võitlesid lauas.

Kokkuvõttes andis turniir kasuliku rahvusvahelise kogemuse ning nägime, et leedukad päris „valgusaastate“ kaugusel meist ees ei ole. Suheldes võõrustaja BS Perkunase treeneriga siis Leedu nn. „2001-liigas“ kaotasid nemad Kaunase kuulsama Sabonise korvpallikooli eakaaslastele 41:54 (meie teatavasti esimese mängus BS Perkunasele 39:42). Harjumatu oli kindlasti reeglite erinevus võrreldes Eestiga, kus ülevälja võis pressida 4. veerandaja viimasel kahel minutil. Meeldis see, et kohtunikud ei vilista igat puudutust – lastakse natuke mängida ka füüsiliselt. Meie mängijad peavad muutuma rohkem agressiivsemaks (lihtsalt ei tule midagi). Meie alagrupi vastased BS Perkunas I ja Panevežys kohtusid turniiri viimase mängu finaalis ja võitis koduvõistkond 47:32. Kolmanda koha saavutas BS „Aisciai“, 4. koht BS Perkunas II, 5. koht Rakvere SK, 6. koht Minsk 2006 I, 7. koht BS „Ogre“, 8. koht Minsk 2006 II. Meie võistonna parimaks mängijaks valiti iga mäng stabiilne olnud Jürnas Vigolainen (9,6 punkti mängus keskimselt).

Lisaks mängudele käis võistkond lõõgastavas SPA-s, külastasime eelmine aasta valminud Kaunas Arenat ja jalutasime Kaunase vanalinnas. Palju sai treener ka kontakte, keda kutsuda sel sügisel plaanitavale Rakvere rahvusvahelisele turniirile.

Suured tänud võistlusreisi toetajatele: Mihkel Miilpalu, GBF Kummikeskus (Aivo Tammiksaar) ja Anti Alavere. Tänan lapsevanem Sirjet, kes elas turniiril häälekalt kaasa!