Spordikooli miniklassi poisid tulid Eesti meistriks

Kuldmedali võitnud BC Tarvas/Rakvere SK D-klassi meeskondBC Tarvas/Rakvere SK meeskond tuli 2011/2012 hooajal minikorvpalli Eesti Meistrivõistlustel kuldmedalile, kui A. Le Coqi Spordimajas peetud finaalis alistati Salva/Tartu Ülikooli meeskond minimaalse paremusega 77:76. Spordikooli poistele oli see juba kolmandaks hooajaks järjest, kui oma vanuseklassis tullakse kuldmedalile, seekord juba ametlike Eesti Meistrivõistluste raames, kui eelmisel kahel korral tuldi esikohale Eesti 2000 liiga nime all peetud mitteametlikel Eesti Meistrivõistlustel

Spordikooli poiste teekond kulges finaalturniirile peaaegu laitmatult, kui põhiturniiril võideti 22 kohtumisest 21 ning ainus kaotus tuli vastu võtta Rapla KK meeskonna käest, kellega mindi vastamisi ka esimeses minikorvpalli finaalturniiri play-off ringis. Rapla KK meeskonna vastu jäime küll veerandfinaalmängu alguses kergesse kaotusseisu, kuid lõppskooriks kujunesid tabloole spordikooli poiste võidunumbrid 91:57. Selle võiduga edeneti poolfinaali, kus vastaseks tuli teisest veerandfinaalpaarist BC Kalev/Viasat meeskond. „Väikestel Tarvastel“ õnnestus selles kohtumises lahkuda palliplatsilt võidukalt, kui mängu lõpuvile kõlades tähistasid võidunumbrid 57:48, mis tähendasid ka spordikooli poistele pääsu minikorvpalli finaalturniiri finaalmängule.

Finaal oli finaalivääriline ning kulges algusest lõpuni võrdsete heitlusena, kus suurimaks vaheks olid mõlema poolepealt mõned punktid ning viimasele mänguneljandikule läksid rakverlased vastu veel 4-punktilises kaotusseisus. Kuid viimase veerandaja thrillerlikus lõppvaatuses suutsid ikkagi „kuumemat kätt“ ja „külmemat pead“ näidata BC Tarvase järelkasvumeeksonna pallurid ning Eesti meistritiitel võideti resultaadiga 77:76. Rakvere Spordikooli korvpallivõistkondadel oli eelmisest Eesti Meistrivõistluste kuldmedalivõidust möödunud juba peaaegu 12 aastat. Käesolev Eesti Meistrivõistluste meistritiitel oli suureks kordaminekuks Rakvere noorte korvpallile.

Finaalkohtumise MVP-ks (kõige väärtuslikumaks mängijaks) tunnistati BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna kapten Erik Kaasik. Veel mängisid spordikooli võistkonna eest minikorvpalli finaalturniiril:

Treener: Tõnis Putko

Spordikooli poiste meeskonnas mängisid käesoleval hooajal veel Marcus Merimaa, Edvard Nurk, Matteus Miilpalu ja Kristo Tammiksaar.

BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna tulemused minikorvpalli finaalturniiril:

21.04.2012 12:00 BC Tarvas/Rakvere SK – Rapla KK 91:57 – Statistikat näete SIIT.
21.04.2012 17:00 BC Tarvas/Rakvere SK - BC Kalev/Viasat 57:48 – Statistikat näete SIIT.
21.04.2012 11:15 FINAAL – BC Tarvas/Rakvere SK – Salva/Tartu Ülikool – Statiatikat näete SIIT.

Suured tänud kõigile lastevanematele, toetajatele, sponsoritele ja pöidlahoidjatele, kes meid kogu hooaja vältel on toetanud ja meie tegemistele kaasa elanud!