Rakvere Spordikooli korvpallivõistkondade 2011/2012 hooaja kokkuvõte

2011/2012 korvpallihooaeg on lõppenud ka Rakvere Spordikooli meeskondade jaoks ning käes on paslik aeg teha kokkuvõte möödasaanud edukast hooajast. Spordikooli poiste erinevate vanuseklasside hooaegadest teevad läbilõike Rakvere Spordikooli korvpallitreenerid Madis ja Tõnis Putko.

A-klassi meeskond jäi napilt Eesti Meistrivõistlustel medalita

A-klassi (1993 a.s. ja hiljem) poiste meeskond saavutas hooaja kokkuvõttes Eesti Meistrivõistlustel 4. koha, kui finaalturniiril tuli pronksikohtumises tunnistada Tiit Soku KK paremust. Kuid ühtlasi selle tulemusega kindlustati endale järgmiseks hooajaks ka koht A-klassi eliidis.

Spordikooli 1994/1995 a.s. vanuseklassi poisid, kes treenivad Madis Putko juhendamisel, mängisid käesoleval hooajal esmakordelt Lääne-Virumaa Korvpallimeistrivõistluste esiliigat, kus hooaja edenedes saavutati üha paremaid tulemusi ning koht hooaja kokkuvõttes oli neljas kümne meeskonna konkurentsis.

Mitu Madis Putko treenitavat poissi – nimelt Kevin Täpp ja Andri Metsaru – kandsid hooaja vältel põhimänguraskust ka Raivo Tribuntsovi juhendatavas Eesti meistrivõistluste II liiga meeskonnas.

Hooaja jooksul käidi mängimas ka väljaspool Eestimaa piire, sõpruskohtumisi sai mängitud nii Soomes Espoos Tapiolan Honka meeskonnaga kui Venemaa Sankt-Peterburis sealse rajooni mitme erineva spordikooli ja –klubiga.

Ainsaks turniiriks, kus hooaja jooksul osaleti, oli hooaega lõpetanud rahvusvaheline noorte korvpalliturniir Maheda Cup, kus lõppkokkuvõttes tuldi 4. kohale.

Spordikooli poistest kuulusid hooaja vältel erinevatel perioodidel Eesti noortekoondiste nimekirja nii Mikk Põdersalu, Kristjan Suurorg ja Rainer Pastimäe.

A-klassi meeksond mängis käesoleval hooajal järgmises koosseisus: Andri Metsaru, Andres Saukas, Carl-Peeter Mändlo, Jürgen Rebane, Karl-Erik Kuhlbach, Karl Rõõm, Rainer Vidder, Rainer Pastimäe, Karl-Martin Saaver, Kevin Täpp, Kristjan Suurorg, Martin Õunapuu, Mikk Põdersalu, Risto Puur, Roger Pärtelsohn

Treener: Madis Putko

Abitreener: Tõnis Putko

B-klassi poiste hooaeg lõppes vahegrupimängudega

Rakvere Spordikooli poiste B-vanuseklassi (1997 a.s. ja hiljem) meeskond mängis möödunud hooajal endast aasta vanemate poiste konkurentsis Eesti Meistrivõistlustel ning kuigi hooaja kulgedes näidati üha kindlamat mängu ja mängijad arenesid tublisti, tuli leppida alagrupimängudega ning kohamängudele ei edenetud. Kuid mitmed poisid – Artur Arhangelski, Mikk Kello, Richard Kaiva, Risto Arumäe – tegid hooaja vältel kaasa ka Märt Raami juhendamisel spordikooli eliitklassi meeskonnas, kes mängis Eesti Meistrivõistlust eliidis ning kogusid seal väärtuslikke kogemusi.

B-klassi poisid käisid ühel rahvusvahelisel turniiril Kandavas, kus 8 meeskonna konkurentsis saadi 5. koht. Eestisisestel turniiridel osaleti Maheda Cupil ja Old Thomas Cupil, kus viimasel mängiti end hõbedale.

Selle vanuseklassi spordikooli poiste meeskonna üks liidreid, Artur Arhangelski, kandis mitmel korral hooaja vältel ka Eesti noortekoondise särki.

B-klassi meeksond mängis käesoleval hooajal järgmises koosseisus: Artur Arhangelski, Jan-Erik Kalmus, Kevin Puuleht, Ken-Kaupo Saaver, Marko Meigas, Kert Virunen, Mikk Kello, Richard Kaiva, Risto Arumäe

Treener: Tõnis Putko

C2-klassi poisid kindlustasid endale järgmiseks hooajaks koha eliitseltskonnas

Selle vanuseklassi meeskond, mis koosneb suuresti aasta noorematest, 2000 a.s. palluritest, mängis end hooaja lõpuks välja veerandfinaalmängudele. Möödumatu takistusena jäi meie poiste teele ette Virumaa Pallimängude Kool, kes meie teekonna kohamängudel peatas. Kuid sellest hoolimata kindlustati endale järgmiseks hooajaks koht C2-vanuseklassi eliidis.

Ainuksel väljaspool Eesti piire toimunud turniiril, kus osaleti, oli Cup of NAB 2011, mis toimus novembrikuu alguses Sankt-Peterburis ning sealt saabuti tagasi 6. kohaga. Kodulinnas korraldatud kahel turniiril oldi ka oma esindusega väljas – sügisel Rakvere Sügis 2011 turniirl ja kevadel Spadematron Cupil.

C2-klassi meeksond mängis käesoleval hooajal järgmises koosseisus: Arvan-Johhannes Lippasaar, Erik Kaasik, Erki Kuhi, Gervin Põld, Karl Lugenberg, Karl-Gustav Kello, Karl-Leo Part, Kevin Põldver, Kiur Thomas Vehmanen, Kristjan Kruusimaa, Marcus Merimaa, Markus Helm, Mehis Meltsa, Rainis Naur, Remi Ott, Eduard Rettel, Timo Tubli, Kristo Kajava

Treener: Madis Putko

Abitreener: Tõnis Putko

D-klassi poisid mängisid end Eesti Meistrivõistlusel kuldmedalile

D-klassi (2000 a.s. ja hiljem) poiste Eesti Meistrivõistlused kulgesid nende jaoks väga edukalt – põhihooajal saadi ainult üks kaotus ning play-offides oldi kõikidel mängudel võidukad ja see tagas Eesti Meistrivõistlustel kuldmedalid. Eelmisel kahel hooajal on tuldud oma vanuseklassi mitteametlikeks Eesti meistriteks, kuid sedapuhku kuulus spordikooli poistele au kanda ka ametlike Eesti Meistrivõistluste võitjatena kuldmedaleid. Finaalturniiri MVP-ks tunnistati Erik Kaasik.

Spordikooli väiksed kossupoisid osalesid ka välismaistel rahvusvahelistel turniiridel – Sankt-Peterburist Cup of NAB-ilt naasti 6. kohaga ning Kandavas tuldi kindlalt esikohale.  Kodumaistest turniidiest võeti osa Basket Unitesist, Maheda Cupist ja Rapla Sügisturniirist. Basket Unitesil ja Maheda Cupil mängiti end kõige kirkamatele medalitele, kuid Rapla Sügisturniiril jäädi 6. kohale.

Selle vanuseklassi poistele organiseerisid spordikooli treenerid ja esindaja kaks rahvusvahelist turniiri Rakveres, kus tehti korralikud esitused – Rakvere Sügis 2011 turniiril jäädi Sankt-Peterburg NAB 2000 järel teiseks ning kevadisel Spadematron Cupil sama võistkonda võites tuldi esikohale.

D-klassi meeksond mängis käesoleval hooajal järgmises koosseisus: Arvan-Johhannes Lippasaar, Edvard Nurk, Erik Kaasik, Erki Kuhi, Gervin Põld, Karl Lugenberg, Kiur Thomas Vehmanen, Hanti Sep, Madis Reisi, Marcus Merimaa, Marek Anton, Mehis Meltsa, Rainis Naur, Remi Ott

Käesoleval hooajal on spordikooli meeskondade organisatoorse poole pealt kindlasti suureks edasiminekuks oma kodulehe loomine ja selle kaudu meie meeskondade tegemiste ja tulemuste kohta informatsiooni edastamise võimaluste rikastumine. Samuti on tekkinud võimalus pakkuda BC Tarvas/Rakvere SK fännitooteid. Jätkuvalt korraldatakse kodulinnas heal tasemel rahvusvahelisi turniire, millest soovib iga korraga üha rohkem meeskondi osa võtta ja tahetakse Rakverre tagasi tulla. Traditsioonilne aastalõpu paaristurniirgi on leidnud oma jätku sellel hooajal, kus võttis osa kõikide vanuseklasside peale üle 100 palluri. Samuti on toimunud mitmeid ühiseid üritusi poistele, mida on aidanud tublid ja entusiastlikud lapsevanemad korraldada.

Siinkohal soovimegi tänada kõiki mängijaid ja lapsevanemaid, toetajaid ning sponsoreid, fänne ja pöidlahoidjaid, kes meie tegemistele pole hooaja vältel lakanud kaasa elamast ning meid toetamast! Igaühel meist on olnud oma eriline osa selles edukas läbisaanud hooajas, mida võime mažoorsetes toonides meenutada!

Täname Teid!

<- Tagasi eelmisele lehele