BC Tarvas/Rakvere SK C2-vanuseklassi meeskond tuli Eesti Meistriks

BC Tarvas/Rakvere SK C2-vanuseklassi (2000 a ja hiljem sündinud) meeskond tuli pühapäeval, 05. mail, 4.-ndat aastat järjest Eesti Meistriks. Nendest neljast meistritiitlist esimesed kaks meistritiitlit võideti mitteametlikelt Eesti Meistrivõistlustelt, mis peeti 2000 liiga nime all, kuid viimased kaks Eesti Meistritiitlit on võidetud juba Eesti Korvpalliliidu egiidi all korraldatud ametlikelt Eesti Meistrivõistlustelt. Seekordses finaalmatšis pühapäeval kell 14:00 Rahu Hallis oli BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna vastaseks Erkmaa KK võistkond, kelle vastu saadi lõpuks raske, ent seevõrd enamgi hinnatav ning rahulolupakkuv võit tulemusega 54:50.

Spordikooli meeskond alustas esimest veerandaega vastasega punkt-punkti mängides, ent 1. veerandaja viimase korvi viskas Erkmaa KK meeskond, mis andis neile esimese mängu neljandiku järel napi paremuse 8:10. Teinegi veerandaeg möödus vastastel üksteise võimeid ning oskusi kombates, kuid poolajavileks said sellegi mänguveerandi võitnud tartulased kätte eduseisu 18:21.

Puhkepausilt naastes oli võimalusi rohkelt mõlemal poolel, ent natukene kindlamini tegutseid seegi veerandaeg Erkmaa KK kasvandikud, kes pärast 3 veerandaja pikkust mõõduvõttu olid viimasele 8-minutilisele mänguperioodile vastu minemas 37:31 eduseisult. Kuigi BC Tarvas/Rakvere SK meeskond oli napilt kaotanud kõik esimesed kolm veerandaega, oli seda enam meil paisu tagant valla päästa viimasel veerandajal.

Viimasel mänguneljandikul oli väikeses Rahu Hallis valitsev atmosfäär andis välja juba Rakveres Kastani puiesteel asuva Kastan Arena mõõtu, kus oma kohtumisi peab BC Tarvase meeste meeskond. Viimasel veerandajal Rakvere poiste kaitse paranes, võideldi veelgi kõvemini ning pingutati endast kõik välja, mis anda oli. See tõi ka tulemust, sest 4. veerandaja alguses tehti 13:4 vahespurt ning saadi esimest korda mängus juhtima pärast peaaegu 3 veerandaja pikkust pingutust 44:41.

Kuigi viimased minutid möödusid väga pingeliselt, ärevas finaaliõhustikus, kus emotsioone ning mänguolukordi jätkus igale maitsele, suutsid Rakvere poisid kindlust näidata ka viimaste minutite vabaviskevõistlusel. Suutsime punkti võrra oma eduseisu veelgi neil ärevatel mänguviivudel kindlustada ning mängu lõpuks olime saanud raske, kuid sellest hoolimata Eesti Meistritiitli toonud võidu numbritega 54:50. Viimane veerandaeg kuulus meile paremusega 23:13. See vallandas saali kogunenud rohkearvulises publikus ja BC Tarvas/Rakvere SK meeskonnas tõelise rahulolupuhangu ning võidurõõmu. Olime tulnud ka seegi aasta Eesti Meistriteks ning suutsime jätta Eesti Meistritiitli koju Rakverre kodusel Final Four turniiril.

Meeskonna parimaks mängijaks ehk MVP-ks valiti seekordsel finaalturniiril BC Tarvas/Rakvere SK meeskonnast Marcus Merimaa.

Pronksikohtumise võitis BC Kalev/Viasat meeskond, kes 3.-4. koha kohtumises alistas Salva/Rock meeskonna 61:56, kuid oli kaotanud päev varem BC Tarvase järelkasvumeeskonnale 60:40.

Manager: Priit Putko

Tänase finaalkohtumise detailne statistika on leitav vajutades SIIA ning tänase Eesti Meistrivõistluste C2-vanuseklassi autastatamise pildimaterjali on võimalik vaadata klikkides SIIA.

Suured tänud kõigile poistele, treeneritele, lapsevanematele, meie kõigi lähedastele, sugulastele, tuttavatele ning meie toetajatele, sponsoritele, pöidlahoidjatele ja fännidele selle ilusa hooaja eest!