BC Tarvas/Rakvere SK meeskond saavutas kodusel III Spadematron Cupil 2. koha

BC Tarvas/Rakvere SK kuni 13-aastaste poiste meeskond saavutas 8 võistkonna osavõtul 20.-22. septembrini Rakveres korraldatud rahvusvahelisel noorte korvpalliturniiril III Spadematron Cupil 2. koha. Koduse turniiri finaalis kohtuti Leedu valitseva meistri Šarunas Marciulionis BA meeskonnaga, kellele kokkuvõttes kaotati 55:91. Finaalmängu elektrooniline statistika on kättesaadav klikkides SIIA.

Finaalmängu alguses jäid väljakuperemehed kohe 0:12 kaotusseisu ning kuigi ka rakverlased hakkasid rünnakul tabama, kaotati 1. mängu veerandaeg 9:25. Teisel 8-minutilisel mänguperioodil muutus spordikooli kasvandike mäng ladusamaks ning hakati vahet leedukate vastu vähendama. Visa võitluse tulemusel jõitu vaid 3-punkti kaugusele 34:37, kuid poolajale mindi vastu vastaste eduseisul 34:45. Pikem mõtlemispaus kahe poolaja vahel mõjus paremini Šarunas Marciulionise korvpalliakadeemia palluritele, kes teise poolaja alguses said paremini oma mängu käima. 3. veerandaja kaotasime 7:25 ning raske oli sellises mänguhoos vastaseid pidurdada ka viimasel veerandajal, mis kuulus vastastele 14:21. Mängu lõpusireeni kõlades olid tablool vastaste võidunumbrid 55:91 ning III Spadematron Cupi võit läks Šarunas Marciulionise BA meeskonnale.

Pronksikohtumises, kus olid vastamisi kaks Eesti meeskonda – Keila KK ja Rapla KK – oli tasavägist mängu kogu kohtumiseks. Oma paremuse suutis aga maksma panna Rapla KK meeskond tulemusega 56:48 ning seega kuulus III Spadematron Cupi 3. koht Rapla KK palluritele. 5.-6. koha kohtumises võidutsesid KK Pauluse meeskonna mängijad Kotka KTP I võistkonna üle 68:48. 7.-8. koha saatus oli Soome võistkondade omavaheliseks siseasjaks, kus võitjana väljus Kotka KTP II meeskond, kes alistas Lahti Namika korvpallurid 40:22.

BC Tarvas/Rakvere SK meeskonnas mängisid peale meeskonna parima mängija (MVP) auhinna pälvinud Marcus Merimaa veel Kiur Vehmanen, Erik Kaasik, Erki Kuhi, Gervin Põld, Rainis Naur, Arvan Johhannes Lippasaar, Marek Anton, Hanti Sep, Germo Veide, Remi Ott, Karl Lugenberg ja Mehis Meltsa. Poisse juhendas turniiril treener Madis Putko.