BC Tarvas/Rakvere SK C1-vanuseklassi meeskond mängis end Eesti Karikavõistluste finaali

BC Tarvas/Rakvere SK C1-vanuseklassi (s. 2000 a ja hiljem) meeskond kohtus laupäeval kell 13:00 Rakveres Rahu Hallis alanud Eesti Karikavõistluste poolfinaalkohtumises Keila KK meeskonnaga. Edasipääs Eesti Karikavõistluste finaali olenes ainult tänasest kohtumisest ning selle suutsid lõpuks enda kasuks kallutada Madis ja Tõnis Putko juhendamisel mänginud BC Tarvas/Rakvere SK pallurid tulemusega 86:66.

Kohtumine algas edasipääsu tähendavale kohtumisele iseloomulikult ning esimestel minutitel elati ennast tasapisi mõlemalt poolt mängu sisse. 1. veerandaja lõppedes olid tablool spordikooli meeskonna edunumbrid 15:10. Juba algusest alates oli näha, et sellest tuleb raske mäng mõlema meeskonna jaoks. Teine 10-minutiline periood kulges väga tasavägiselt nagu esimenegi, kuid juba märksa korviderohkemalt. Ka sellel mänguperioodil suutsid enam punkte visata rakverlased, kes veerandaja võiduga 24:23 kasvatasid poolajavileks oma edu 39:33 peale.

Puhkepaus tundus esialgu paremini mõjuvat olevat vastastele, kes läksid korra ka 1-punktiga juhtima veerandaja keskpaigas. Kuid veerandaja lõpetuseks suutsid näidata väikest vahespurti 7:2 kodumeeskonna pallurid ning see andis viimaseks veerandajaks eduseisu 56:49. Kuid vastane ei murdunud ning nad mängisid vahe taaskord 1-punkti peale 58:57. Kuid siis panid Tarva järelkasvu meeskonna mängijad lisakäigu sisse ning kodupubliku toetusel spurtisid eest otsustavalt 28:9. Kaitses ei lastud vastaseid lihtsatele visetele ning rünnak toimis ladusalt ja efektiivselt. See tõi kohtumise lõpuks meile väga tähtsa võidu 86:66 ning sillutas tee Eesti Karikavõistluste finaali. Finaali toimumise aeg ja koht pole hetkel veel selged, kuid anname need Teile esimesel võimalusel teada.

Sammukese lähemale Eesti Karikavõistluste finaalile proovib homme astuda BC Tarvase meeste meeskond, kellele tänane noorte saavutus loodetavasti annab lisaindu.

30.11 13:00 BC Tarvas/Rakvere SK – Keila KK 86:66 (15:10; 24:23; 17:16; 30:17)
Punktiviskajad: Kiur 29 (7 tabavat 3p), Marcus 21, Erik 21, Erki 6, Mehis 4, Gervin 3, Hanti 2

Suured tänud kõigile, kes käisid meile kaasa elamas ning andsid oma panuse tänasesse võitu!