2013/2014 hooaja C-vanuseklassi Eesti karikavõitja on BC Tarvas/Rakvere SK

2013/2014 hooaja C-vanuseklassi Eesti Karikavõistlused võitnud BC Tarvas/Rakvere SK meeskondReedel algusega kell 14:00 toimus Tartu Ülikooli Spordihoones 2013/2014 hooaja C-vanuseklassi Eesti Karikavõistluste finaalmäng, kus kohtusid BC Tarvas/Rakvere SK ja Salva/Rock meeskonnad. Samad meeskonnad kohtusid samas kohas ka nädal varem ning selle haarava kohtumise võitsid Rakvere linna esindajad 69:68. Tänase kohtumise kallutas ülekaalukalt enda kasuks BC Tarvas/Rakvere SK meeskond, kes võitis kohtumise 77-punktiga 128:51 ja tuli 2013/2014 hooaja Eesti karikavõitjaks.

Salva/Rock meeskonna C-vanuseklassi pallurid osalevad hetkel Leedus peetaval turniiril ning tänases finaalkohtumises astusid rakverlastele vastu nendest mängumeestest koosnev meeskond, kes olid jäänud Tartusse. Kohtumine algas kohe 1. veerandajal Tarvase järelkasvumeeskonna agressiivse mänguga, kui 10-minutiline mänguperiood võideti kindlalt 45:10. Edasine oli vaid juba lõppnumbrite vormistamise küsimus. Teise veerandaja võiduga 31:14 kasvas edu poolajaks juba 76:24 peale. Mängu teisel poolajal jagus mänguaega kõigile kohtumiseks ülesantud mängumeestele ning spordikooli pallurid suutsid senist 52-punktilist vahet veelgi kasvatada ja võitsid kogu kohtumise 77-punktiga 128:51.

Tegemist oli BC Tarvas/Rakvere SK 2000 a.s. poiste meeskonna jaoks esimese Eesti Karikavõistluste esikohaga. Üldse olid need esimesteks Eesti Karikavõistlusteks, mis sellele vanuseklassile korraldati. Hoolimata vastasmeeskonna otsustest Eesti Karikavõistluste tähtsuse osas, mängisid BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna pallurid Madis ja Tõnis Putko juhendamisel kohtumise ära väärikalt ning igati auga välja teenitult kuulus selle hooaja Eesti Karikavõistluste esikoht BC Tarvas/Rakvere SK meeskonnale. Eelmine Eesti Karikavõistluste esikoht toodi Rakveresse 2007. aastal, kui Madis Putko juhendatud 1994 a.s. poiste meeskond tuli Eesti karikavõitjaks. Pärast 6-aastast vaheaega suutsime seda saavutust taas korrata.

BC Tarvas/Rakvere SK meeskond mängis 2013/2014 Eesti Karikavõistlustel järgmises koosseisus: