“Rising Stars” turniiri võitjaks tuli BC Tarvas/Rakvere SK

BC Tarvas/Rakvere SK meeskondBC Tarvas/Rakvere SK meeskond osales Erkmaa KK poolt Vinni Spordikompleksis 24.-26. jaanuarini korraldatud kuni 15-aastaste poiste rahvusvahelisel noorte korvpalliturniiril “Rising Stars”. BC Tarvas/Rakvere SK meeskond saavutas turniiril kokkuvõttes esikoha, kogudes Masu Basketi ja Erkmaa KK-ga võrdselt võidupunkte, kuid olles parem omavaheliste mängude punktide vahega.

Turniiril osales kokku 6 meeskonda – BC Tarvas/Rakvere SK, KK Viimsi ja Erkmaa KK Eestist, BC Keizarmežs Lätist, Noginsk Venemaalt ja Masu Basket Soomest – kes kõik mängisid omavahel kõigiga läbi.

Esimesel mängupäeval kohtus BC Tarvas/Rakvere SK meeskond esmalt BC Keizarmežs meeskonnaga, kes alistati kokkuvõttes 77:68, olles olnud vahepeal ka koguni 25 punktilises eduseisus. Sama päeva õhtupoolses kohtumises tuli BC Tarvase järelkasvumeeskonnal aga vastu võtta oma turniiri ainuke kaotus, kui jäädi alla Soome meeskonnale Masu Basket 50:60.

Teisel turniiripäeval kohtuti kahe Eesti meeskonnaga. Päeva esimeses kohtumises võideti KK Viimsit lõpuks küll 72:46, kuid esimese poolaja järel oli edu vaid 5-punkti suurune 32:27. Õhtusest kohtumisest Erkmaa KK meeskonnaga kujunes turniiri üks kesksemaid vastasseise, kuna selle kohtumise võit aitas rakverlastel teha suure sammu esikoha suunas. Kohtumine algas koheselt spordikooli poiste poolt väga hea kaitsetegevusega ning tänu sellele saime esimese veerandaja lõpuks kätte eduseisu 18:9. Kuigi teine veerandaeg kuulus tartlastele 18:16, olime poolajaks endiselt eduseisus 34:27. Mängu teiseks pooleks pärast pisikest puhkepausi olid BC Tarvase meeskonna mängijad endiselt väga hästi häälestunud, võites nii 3. veerandaja 18:12 kui ka 4. veerandaja 20:11. Mänguaja lõppedes olid tablool BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna võidunumbrid 72:50.

Pühapäeval mängiti oma turniiri viimane kohtumine ning selles kohtuti turniiril ainult kaotusi vastu võtma pidanud Noginski võistkonnaga, kelle vastu võeti kindel võit tulemusega 106:19. Kuna ülejäänud mängud lõppesid ka BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna jaoks soodsalt, siis suutsime võita esimest korda Rising Stars nimelise korvpalliturniiri tänu 4 võidule 5-st kohtumisest ja paremale punktidevahele võrdluses Erkmaa KK ja Masu Basketiga. Mõned pildid BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna  autasustamisest “Rising Stars” nimelisel turniiril on leitavad SIIN.

Treenerid: Madis ja Tõnis Putko

BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP auhinnaga autasustati Karl-Gustav Kellot.

BC Tarvas/Rakvere SK meeskonna tulemused korvpalliturniiril “Rising Stars”:
24.01 10:00 BC Tarvas/Rakvere SK
– BC Keizarmežs 77:68 (24:14; 18:8; 16:19; 19:27)
Punktiviskajad: Erik 21, Karl-Gustav 14, Tristan Frederik 14, Markus 7, Gervin 6, Karl 6, Marcus 5, Hendry 3, Jan-Erik 1
24.01 14:30 BC Tarvas/Rakvere SK – Masu 50:60 (17:15; 10:17; 6:17; 17:11)
Punktiviskajad: Tristan Frederik 14, Jan-Erik 8, Erik 8, Marcus 7, Karl-Gustav 4, Karl 4, Gervin 3, Erki 2
25.01 10:00 BC Tarvas/Rakvere SK – KK Viimsi 72:46 (12:15; 20:12; 21:11; 19:8)
Punktiviskajad: Marcus 13, Jan-Erik 11, Erik 10, Hendry 10, Erki 6, Gervin 6, Karl 5, Karl-Gustav 4, Mehis 3, Tristan Frederik 2, Markus 2
25.01 14:30 BC Tarvas/Rakvere SK – Erkmaa KK 72:50 (18:9; 16:18; 18:12; 20:11)
Punktiviskajad: Karl-Gustav 20, Erik 13, Tristan Frederik 11, Jan-Erik 8, Karl 8, Marcus 8, Hendry 2
26.01 09:30 BC Tarvas/Rakvere SK - Noginsk 106:19 (29:3; 30:8; 23:2; 24:5)
Punktiviskajad: Markus 27, Marcus 23, Tristan Frederik 12, Mehis 11, Karl 9, Erki 8, Gervin 7, Karl-Gustav 7, Jan-Erik 2

Suured tänud kõigile, kes aitasid meid transpordiga ning käisid meile nende päevade jooksul kaasa elamas!