B-vanuseklassi Eesti Meistrivõistluste esiliiga võitja on BC Tarvas/Rakvere SK II meeskond

Laupäeval toimus Rakveres Rahu Hallis 2013/2014 hooaja B-vanuseklassi (s. 1998 a ja hiljem) Eesti Meistrivõistluste esiliiga Final Four turniir, kus esikoha suutis Rakveresse jätta korraldajaklubi BC Tarvas/Rakvere SK II meeskond. BC Tarvas/Rakvere SK II meeskond alistas finaalkohtumises BC Kalev/Fenster meeskonna 65:58. 3. koha kohtumises võtsid üksteiselt mõõtu Salva/Rock ja Haabersti SK meeskonnad, kelle duellist väljus võitjana Tartu meeskond tulemusega 65:61.

Spordikooli meeskonna jaoks algas päev poolfinaalkohtumisega Haabersti SK meeskonna vastu. Mängu alguses surusid tugevamad ning füüsiliselt suuremad vastased oma mängu peale ja võitsid 1. veerandaja 16:15. Teisel veerandajal tõi erinevate kaitseformaatidega varieerimine selgelt initsiatiivi spordikooli meeskonna kätte, kes sellega pani tugeva aluse kogu kohtumise võiduks. 2. veerandaeg võideti BC Tarvase järelkasvu poolt 37:17 ja mindi poolajale eduseisus 52:33.

Pärast poolajapausilt tulekut asusid vastased vahet tagasi mängima ning see ka 3. veerandajal neil õnnestus. See võideti nende poolt 18:11. Ent ohtlikuks vastased siiski rakverlastele ei saanud ja viimase veerandaja võiduga 17:14 vormistasime lõppnumbrid 80:65. See tagas BC Tarvas/Rakvere SK II meeskonnale koha finaalis ja õiguse juba sellel hooajal jätkata mänge B-vanuseklassi Eesti Meistrivõistluste eliitseltskonnas.

Finaalkohtumine oli finaalkohtumise vääriline ning sellest kujunes emotsionaalne ja tasavägine matš. Spordikooli poisid suutsid igal veerandajal oma kerge paremuse maksma panna ning mäng ulõpuks andis see võidu tulemusega 65:58. 1. veerandaeg võideti 15:18 ning teine 19:18. Poolajalt tagasi tulles jätkus mäng samas rütmis ning 3. 10-minutilise perioodi kallutasime enda kasuks 13:12. Ka viimasel veerandajal kasvastasime natuke eduseisu ja võtsime selle perioodi võidu tulemusega 18:16. See andis mängu lõppkokkuvõttes meie poistele võidu tulemusega 65:58, mis tähendas B-vanuseklassi esiliiga Final Four võitu ja 1. kohta.

Pikalt puhata aga aega ei anta, kuna mängud B-vanuseklassi eliitseltskonnas jätkuvad BC Tarvas/Rakvere SK II meeskonnal juba järgmisel nädalavahetusel Tallinnas, kus mängitakse Keila KK, KK Tallinna ja BC Tarvas/Rakvere SK I meeskondadega. Täpne ajakava ning mängude toimumiskoht on veel selgumisel, kuid anname sellest Teile esimesel võimalusel teada.

15.03 11:00 BC Tarvas/Rakvere SK II - Haabersti SK 80:65 (15:16; 37:17; 11:18; 17:14)
Puntkviskajad: Karl-Gustav 28, Marcus 15, Erik 12, Karl 8, Jan-Erik 5, Tristan Frederik 4, Markus 4, Hendry 1
15.03 16:30 BC Tarvas/Rakvere SK II - BC Kalev/Fenster 65:58 (15:12; 19:18; 13:12; 18:16)
Punktiviskajad: Karl-Gustav 18, Karl 15, Marcus 13, Erik 8, Tristan Frederik 8, Jan-Erik 3

Suurimad õnnitlused tänase saavutuse puhul kõigile mängijatele, treeneritele, nende lähedastele, sugulastele ja sõpradele ning meie toetajatele!