B-klassi poisid alustasid eliitseltskonnas võiduga

BC Tarvas/Rakvere SK B-vanuseklassi II meeskond kindlustas eelmisel nädalal endale Eesti Meistrivõistluste esiliiga Final Four võiduga koha eliitgrupi mängudele. Oma esimesed kaks kohtumist Eesti Meistrivõistluste B-vanuseklassi eliitseltskonnas peeti juba täna Õismäe Sportmängude Hallis, kui kohtuti Keila KK ja KK Tallinn/Tallinna Kalev meeskondadega. Spordikooli kasvandikel õnnestus kohe esimesest kohtumisest Keila KK vastu võit kirja saada 70:55. Teine kohtumine kaotati KK Tallinn/Tallinna Kalev meeskonnale aga kindlalt 49:92.

Kohtumine Keila KK vastu oli erakordselt heitlik ning suurte tõusude ja mõõnadega mõlemalt poolt. Paremini startisid kohtumisele vastased, kes avaveerandaja võitsid 6-punktiga 19:13. Järgmisel perioodil olid omakorda aga selgelt paremad rakverlased, kes kostitasid vastaseid 21 punktiga ning lasknud endale visata enam kui 7 punkti. Poolajapausile läksime eduseisul 34:26.

Kuid kõik kordus taas sama stsenaariumi järgi teisel poolajal, kui Keila meeskonna pallurid võtsid selge initsiatiivi ning kallutasid 3. perioodi enda kasuks 26:12. Ent sellega ei olnud oma viimast sõna öelnud BC Tarvase järelkasvu tiimi pallurid. Viimasel veerandajal sopsati vastaste korvi 24 punkti ning agressiiivne ja ennastsalgav tegutsemine kaitsed hoidsid vastaseid vaid 3 punkti peal. Võitsime kogu kohtumise 70:55, olles paremad viimasel veerandajal 21-punktiga 24:3.

Teises kohtumises KK Tallinn/Tallinna Kalev ühismeeskonna vastu peegeldas mängupilt seekord algusest saati vastaste paremust. Enamus BC Tarvas/Rakvere SK palluritest, kes mängivad B-vanuseklassi II meeskonnas, on 1999.-2000. a.s. poisid. 1998. a.s. poisse on meeskonnas vaid kaks. B-vanuseklassi mänge peetakse aga 1998. a.s. poiste arvestuses. Selleski kohtumises oli selgelt näha vanuse- ja füüsisevahe, mis välja lõi. Tallinnlased võitsid avaveerandi 21:10 ning teise perioodi 25:11. Kõige tasavägisemaks kujunes 3. 10-minutiline periood, mille kaotasime vaid 2-punktiga 19:17. Viimane veerandaeg kuulus samuti vastastele ning seda sedapuhku 17:11. Seega kuulus seekord kogu kohtumine KK Tallinn/Tallinna Kalev meeskonnale kindlalt 92:49.

22.03 12:30 BC Tarvas/Rakvere SK II - Keila KK 70:55 (13:19; 21:7; 12:26; 24:3)
Punktiviskajad: Marcus 28, (5 3p), Erik 13, Hendry 12, Karl-Gustav 8, Jan-Erik 4, Tristan Frederik 3
22.03 16:00 BC Tarvas/Rakvere SK II - KK Tallinn/Tallinna Kalev 49:92 (10:21; 11:25; 17:19; 11:17)
Punktiviskajad: Marcus 15, Tristan Frederik 12, Markus 7, Hendry 6, Erik 5, Jan-Erik 4

Suured tänud kõigile, kes käisid meid täna toetamas!