Kümnendale Spadematron Cupile asetati vääriline punkt

Rakvere ja Vinni mängusaalides kolm päeva väldanud Spadematron Cup kujunes kümneaastase ajalooga noorte korvpalliturniiri läbi aegade üheks tugevama tasemega jõuprooviks.

Otsustava päeva juhatas juba hommikul kell kaheksa sisse noorimate poiste (s 2007) finaalmatš Vinni spordihoones.

Kui keegi julgeski kahelda selles, kas kaks finalisti suudavad kahe raske turniiripäeva järel nii varajaseks kellaajaks une silmist pühkida ja võidukarika nimel kogu hingest pingutada, siis igal juhul ei olnud need asjaosalised ise.

Vastupidi: sedavõrd tasavägine ja vahelduvate eduseisudega kohtumine vääris finaali nime sada protsenti. Pikema kõrre tõmbas kahe teineteist väärinud võrdse vastase heitluses Rakvere Spordikool/Tarvas, alistades Peterburi Vasilieostrovskaja spordikooli lõpuks kahe punktiga – 55:53.

Eestlaste siseasjaks kujunenud pronksimatšis Tiit Soku KK/Kesklinna KK/TSKK ja BC Tartu/Raidor White vahel kallutasid enda kasuks pealinlased 51:42.

Tulemused (poisid s 2007), 16. september

15.-16. koht: Väike-Maarja RSK – Viimsi KK/Estover 45:23
13.-14. koht: Žak Žory – Paide KK7 42:27
11.-12. koht: Ura Baske Red – Rugaij 37:14
9.-10. koht: Ura Baske White – Keila KK 40:39
7.-8. koht: KK Pärnu – Reinar Halliku KK 21:29
5.-6. koht: BC Tartu/Raidor Black – Lepy 46:21
3.-4. koht: Tiit Soku KK/SK Nord – BC Tartu/Raidor White 51:42
1.-2. koht: Rakvere SK/Tarvas – Sankt-Peterburg Vasilieostrovskaja 55:53

Lõplik järjestus: 1. Rakvere SK/Tarvas, 2. Sankt-Peterburg Vasilieostrovskaja, 3. Tiit Soku KK/SK Nord, 4. BC Tartu/Raidor White, 5. BC Tartu/Raidor Black, 6. Lepy, 7. Reinar Halliku KK, 8. KK Pärnu, 9. Ura Basket White, 10. Keila KK, 11. Ura Basket Red, 12. Rugaij, 13. Žak Žory, 14. Paide KK7, 15. Väike-Maarja RSK, 16. Viimsi KK/Estover.

Etteruttavalt olgu märgitud, et väljakuperemehed ei loovutanud tänavu külalistele ühtegi kolmest välja mängitud esikohatrofeest.

2005. aastal sündinud poiste finaalkohtumises kujunesid Rakvere SK/Tarvas meeskonna võidunumbriteks TTÜ KK/Rae SK I võistkonna vastu 60:47. Põnevust, hasarti ja mõlemapoolseid ilusaid hetki jagus ka sellesse mängu.

Kolmandaks platseerus teenitult Paide KK7 tiim, kes oli pronksimatšis viie punktiga, 39:34, parem soomlaste Helsingi NMKY-st.

Tulemused (poisid s 2005), 16. september

7.-8. koht: Reinar Halliku KK/Jõhvi SK – Aluksne 31:37
5.-6. koht: KK HITO/BC Karjamaa – TTÜ KK/Rae SK II 54:37
3.-4. koht: Helsingi NMKY – Paide KK7 34:39
1.-2. koht: TTÜ KK/Rae SK I – Rakvere SK/Tarvas 47:60

Lõplik järjestus: 1. Rakvere SK/Tarvas, 2. TTÜ KK/Rae SK I, 3. Paide KK7, 4. Helsingi NMKY, 5. KK HITO/BC Karjamaa, 6. TTÜ KK/Rae SK II, 7. Aluksne, 8. Reinar Halliku KK.

Kõige vanemate, kuni 18-aastaste poiste turniiril oli enne otsustava päeva kohtumisi õhus mitu teoreetilist varianti lõpliku paremusjärjestuse osas.

Esmalt alistas KK Viimsi/Kesklinna KK/TSKK 56:48 lätlaste Sigulda, jäädes ootama, mida suudab Rapla KK võõrustajate Rakvere SK/Tarvas I meeskonna vastu.

Et viimased ei vääratanud ja said 73:55 paremusega võidu, siis leppisid viimsilased omakorda teise ja raplakad kolmanda kohaga. Neljas koht kuulus Siguldale, viies Kadrina Karudele.

Lõpliku paremusjärjestuse määramisel läksid arvesse nimetatud viie meeskonna omavahelised heitlused. Kuuenda tiimina osalenud Rakvere SK/Tarvas kasutas oma rivistuses ka pisut vanemaid pallureid, mistõttu nad turniiriarvestusse ei kuulunud.

Turniiri korraldajate tänusõnad kuuluvad kõikidele toetajatele, osalejatele, kaasabilistele ja vapralt kaasa elanud lapsevanematele. Tuleval aastal astub Spadematron Cup juba järgmisse kümnendisse.

Tulemused (poisid s 2000), 16. september

Sigulda – KK Viimsi/Kesklinna KK/TSKK 48:56
Rakvere SK/Tarvas II – Kadrina Karud 65:55
Rakvere SK/Tarvas I – Rapla KK 73:55

Lõplik järjestus: 1. Rakvere SK/Tarvas 4 võitu (4 mängust), 2. KK Viimisi/Kesklinna KK/TSKK 3 (4), 3. Rapla KK 2 (4), 4. Sigulda 1 (4), 5. Kadrina Karud 0 (4). Rakvere SK/Tarvas II mängis väljaspool arvestust.

Juuresoleval fotol on noorimate poiste põneva finaalmängu Rakvere SK/Tarvas – Sankt-Peterburg Vasilieostrovskaja osalised ja nende juhendajad.

<- Tagasi eelmisele lehele