Kahest kaks: RSK Tarvas alistas korviderohkes mängus Viimsi

Eesti meeste esiliiga meistrivõistlustel korvpallis teenis RSK Tarvas teise järjestikuse võidu – reedel tunnistas rakverlaste 104:94 (poolaeg 53:43) paremust KK Viimsi/Noto.

Viimsi uhiuues Karulaugu spordikeskuses peetud mäng algas väga tasavägiselt ning võõrustajatel õnnestus esimese veerandaja järel minna juhtima 24:23.

Seejärel haarasid aga initsiatiivi enda kätte külalised, kelle tegutsemist kroonis poolajavaheajaks saavutatud 53:43 eduseis.

Tuline heitlus jätkus samuti teisel poolajal, kuid RSK Tarvas hoidis väikest initsiatiivi ning tüüris lõpuks võidusadamasse.

Suured teened seekordses edus olid korraliku viskekontserdi andnud Kristo Saagel, kelle arvele kanti võitjate parimana 28 punkti. Vastased patustasid tagamehe katmisel 13 veaga, lisaks noppis ta 10 lauapalli.

Janis Vahter toetas kaaslasi 17, Rakvere spordikooli kasvandik Erik Kaasik 15 ja MIhkel Kurg 12 punktiga.

Spordikooliga seotud ülejäänud palluritest käisid väljakul veel Tõnis Peil (8 p, 4 lp), Martin Laandu (5 p, 5 lp) ja Sander Ramul (5 p).

Vastastest tegid enim pahandust Kristjan Evart, kelle arvele kogunes 22 punkti ning endine Rakvere spordikooli kasvandik Joonas Vaino 21 punkti ja 6 lauapalliga.

Kaotuseta võistkondi on esiliigas järgi jäänud kolm: KA Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Kalev/Estiko juhivad täisedu kolme võiduga, RSK Tarvas on kolmandana saanud kaks võitu.

RSK Tarvase järel on neljandal kohal turniiritabelis maakonnarivaal Tamsalu Los Toros/Tal Tech, kes sai kahe võidu kõrvale reedel esimese kaotuse, kui tunnistas kodusaalis Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid 84:67 paremust.

Viimasega ristuvad rakverlaste teed juba järgmisel neljapäeval, 25. oktoobril Tartus toimuvas vastasseisus.