Tarvas võitis kaotuseta meeskondade duellis Kalevit

Eesti korvpalli esiliiga meistrivõistluste neljas voor viis Rakveres vastamisi kaks seni võidult võidule liikunud meeskonda, kelleks olid RSK Tarvas ja KA Tallinna Kalev/TLÜ.

Kuni viimaste minutiteni põnevalt kulgenud mängus pikendasid oma võiduseeriat väljakuperemehed, kes alistasid külalistiimi 105:95.

Poolajapausile 48:53 kaotusseisus läinud RSK Tarvas oli veel neljanda veerandaja alates tagaajaja rollis 74:77, ent otsustaval perioodil visati vastastele 31 punkti ja lubati endale visata 18 ning tüüriti nõnda võidusadamasse.

Reedeõhtusest maiuspalast sai Rakvere spordihallis osa üle 600 pealtvaataja. Korralik publikunumber annab silmad ette suuremale osale Eesti meistriliiga meeskondadele.

Võidu “peasüüdlaseks” oli sedapuhku võõrustajate liider Kristo Saage (pildil), keda jagus igale poole: tema arvele kogunes üleplatsimehena 37 punkti, lisaks 9 lauapalli, 5 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Saage takistamisel tegid kalevlased koguni 14 viga.

Matši kestel jõudis 33-aastane tagamees ehtsaagelikult suhelda treenerite ja meeskonnakaaslaste kõrval tavapäraselt kohtunike ja loomulikult ka publikuga.

Mehiselt toetasid teda ka ülejäänud meeskonnakaaslased, kellest Renato Lindmets viskas 21 punkti ja võttis maha 7 lauapalli. Vahetusest sekkunud Sander Ramul paugutas 17 punkti, Mihkel Kurg 10.

Rakvere Spordikooli taustaga mängijatest panustasid Ramuli kõrval veel Cristo Kens ja Martin Laandu võrdselt 7, Tõnis Peil 4 ning Erik Kaasik 2 punkti.

Pealinlaste edukamatena viskasid Erik Luts 26, Rakverest pärit Kiur-Thomas Vehmanen 17, Romet Käämer ja Kiur Akenpärg kumbki 14 punkti.

RSK Tarvas tõusis esiliigas täisedu nelja võiduga ainuliidriks. Nende kannul järgnevad võrdselt kolm võitu ja ühe kaotuse kogunud KA Tallinna Kalev/TLÜ, KK Viimsi/Noto ning Tartu Kalev/Estiko.