Noored tarvad võitsid Toksovo Cupi võitjat

Venemaal Toksovos korraldatud korvpalli karikaturniiril said Rakvere Spordikool/Tarvas kuni 12-aastased poisid pühapäeval lõpetuseks 43:41 jagu Peterburi Admiralteiskaja spordikoolist.

“Terve mäng kulges punkt punkti heitluses. Enne viimast veerandaega jäime viiepunktilisse kaotusseisu, kuid tänu agressiivsele kaitsele õnnestus otsustav periood enda kasuks kallutada,” kõneles spordikooli võistkonna juhendaja Madis Putko.

Põnevust lisas tema sõnul asjaolu, et vastased teenisid lõpusireeni kõlades kaks vabaviset, kuid ei realiseerinud neist kumbagi.

Võit oli seda magusam, et Lääne-Viru kossupoistelt tõelises korvpalli trilleris lüüa saanud piiterlased krooniti kokkuvõttes jõuproovi võitjaks.

Idanaabritega heideldes Toksovo Cupil kolm võitu ja kaks kaotust saanud Rakvere Spordikool/Tarvas platseerus kuue tiimi hulgas korralikule neljandale kohale. Nende ees teenis sama arvu võitude ja kaotustega kolmanda koha Peterburi NAB.

Esikoht kuulus nagu juba märgitud Peterburi Admiralteiskajale. Nendega võrdselt nelja võidu ja ühe kaotusega (omavahelises mängus) lõpetanud Moskva CSKA leppis teise kohaga.

Madis Putko ütles kokkuvõtteks, et hoolealused said kehaliselt endast suuremate vastaste ohjeldamisega hea kogemuse. “Hakkasime kõvasti vastu ja viimase päeva võit turniiri esikohavõistkonna üle oli kirsiks tordil,” lausus ta. “Kindlasti annab turniir juurde enesekindlust järgnevateks Eesti meistrivõistluste mängudeks.”

Rakvere SK/Tarvas parimaks mängijaks valiti lõppenud turniiril Martin Rossmann.