Archive for detsember, 2018

Aastalõpu paaristurniiril oli rekordarv osalejaid

Pühapäev, detsember 23rd, 2018

Laupäeval Rakvere spordihallis peetud aastalõpu paaristurniiril korvpallis jagus mängurõõmu mitmeks tunniks.

Viies vanuseklassis võistles kokku ligi sada pallurit. Arvukamalt tuli mängijaid C-vanuseklassi turniirile, kus müttas 16 paari.

Rakvere Spordikooli korvpalliosakonna poolt korraldatud jõuproovil tõmbasid ketsid jalga kohalike kossupoiste kõrval veel võistlejad Väike-Maarjast, Raplast, Kundast, Tallinnast, Sakust ning piiri tagant Soomest.

Täname osalejaid ja soovime meeldivaid pühi.

Spordikooli juuniorid sugesid soosikut 44 punktiga

Pühapäev, detsember 16th, 2018

Rakvere Spordikool/Tarvas U18 vanuseklassi meeskond muutis võitude-kaotuste saldo Eesti omavanuste meistrivõistlustel korvpallis enne uue aastanumbri saabumist positiivseks.

Pühapäeval Tallinnas Audentese SK-ga kohtunud läänevirulased kirjutasid treener Vaido Rego juhendamisel kahe kaotuse kõrvale tabelisse kolmanda võidu numbritega 101:57 (poolaeg 53:31) ja tõusid neljandale kohale.

Pealtnäha üllatava lõppskoori põhjused selles matšis võivad peituda nii selles, et vastastel puudusid mitu olulist mängumeest, kui ka selles, et külalised olid ise väga ladusas hoos.

Eriti hästi tegutses pikakasvuline Kristjan Kroos (pildil palliga). Algrivistuses platsile tulnud ja kokku 27 minutit rassinud kahemeetrimees viskas väga korraliku tabavusprotsendi juures 30 punkti (2p 7/6, 3p 6/3, vabavisked 9/9), hankis viis lauapalli, andis kolm korvisöötu ja tegi kolm vaheltlõiget. Tema takistamisel tegid võõrustajad seitse viga.

Kroosiga peaagu sama kaua väljakul viibinud Martin Laandu toetas kaaslasi 25 ning Janari Alavere ligi 25 minutiga 22 punkti ja 10 lauapalliga.

Karikaomanikul on meistrivõistlustel puhtad paberid

Eesti kuni 14-aastaste poiste meistrivõistlustel korvpallis pääses Rakvere Spordikool/Tarvas meeskond teenitud jõulupuhkusele võiduga.

Esimese divisjoni põhiturniiri viiendas kohtumises alistas värske riigi karikavõitja pühapäeval Rapla Korvpallikooli 114:51 (poolaeg 57:24).

Täiseduga turniiritabeli tippu kuuluvate läänevirulaste kasuks viskasid Oliver Balõtsev 33 ja Karl Ristna 30 punkti.

Kahekohalise isikliku punktiskoori kogusid võitjatest lisaks Teiren Tõld 13, Georg-Richard Aare 11 ja Kristjan Sula 10 punktiga.

Vastaste parimana kanti Karmo Kilgi kontosse 32 punkti.

Tiitlijahti jätkatakse uuel aastal 6. jaanuaril, mil alustuseks kohtutakse võõrsil Kuremaa Spordikooliga.

Tarvas on endiselt hoos: kümme võitu koos

Reede, detsember 14th, 2018

Eesti meeste esiliiga meistrivõistlustel korvpallis kasvatas RSK Tarvas oma tänavuse hooaja kaotuseta seeria kümnemänguliseks.

Sedapuhku alistati reedel Paides sealne Viking Window 102:92 (58:46).

Taas väga korviderohkeks kujunenud vastasseisus kerkis esile läänevirulaste liider Kristo Saage, kelle arvele kogunes 36 minutiga 39 punkti, 8 lauapalli, 5 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget.

Mandlilõikusel käinud Janis Vahteri ja vigastusega kimpus noormängija Arvan-Johannes Lippasaare abita läbi ajanud Tarva rivistuses tegid mehetegusid ka kõik ülejäänud pallurid.

Mihkel Kurg kõmmutas Paide meeskonna korvi 18, Erik Kaasik 17, Ander Talu 12 ja Renato Lindmets 10 punkti.

Üheksast protokolli kantud mängijast kasutas peatreener Juris Umbraško kaheksat.

Viking Window parematena viskasid Sten Olmre 23 ning Rauno Nurklik ja Sass Karemäe võrdselt 16 punkti.

Kümne vooru järel turniiritabeli tipus täiseduga jätkava RSK Tarvas tiimi selja taga teisel kohal on KA Tallinna Kalev/TLÜ kaheksa ja kolmandal Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid seitsme võiduga.

Rakvere Spordikool/Tarvas U14 poisid tulid Eesti karikavõitjaks

Pühapäev, detsember 9th, 2018

Pühapäeval tõmmati finaalmänguga Haapsalus joon alla tänavustele Eesti kuni 14-aastaste poiste karikavõistlustele korvpallis.

Veenva 91:66 (poolaeg 51:26) paremusega Keila Korvpallikooli üle tõstis võidukarika pea kohale Rakvere Spordikool/Tarvas meeskond.

Vastastele korraliku tulevärgi korraldanud treener Tõnis Putko hoolealustest kerkis otsustavas matšis resultatiivsemaks Karl Ristna, kes viskas 34 punkti. Lisaks võttis ta maha kaheksa lauapalli.

Korralikult toetasid meeskonda teisedki pallurid: Oliver Balõtsev panustas võitu 20 punkti ja 18 lauapalli, Georg-Richard Aare 15 punkti ning Ülari Luhama 10 punkti ja 14 lauapalli.

Karikavõitjate rivistuses mängisid finaalis veel Rasmus Floren, Georgi Svedov, Andro Martinson, Arden-Joosep Lippasaar, Karl Heinrich Sankovski, Teiren Tõld ja Kristjan Sula. Teenitud autasu said lisaks mängijatest Oliver Kaarlõp ja Rasmus Randon Lille, treenerid Madis Putko ja Rainis Naur ning esindaja Arnu Lippasaar.

Keila Korvpallikooli parimana kanti Erik Makke arvele 20 punkti.

“Poisid olid hästi mänguks valmis ja pidasid mängujoonisest kinni,” lausus Tõnis Putko pärast finaali. “Meeskonnavaim oli super ja olen poiste üle uhke, sest see mis korda saatsime, on väikese Rakvere linna jaoks suur asi.”

Noored tarvad võitsid Toksovo Cupi võitjat

Venemaal Toksovos korraldatud korvpalli karikaturniiril said Rakvere Spordikool/Tarvas kuni 12-aastased poisid pühapäeval lõpetuseks 43:41 jagu Peterburi Admiralteiskaja spordikoolist.

“Terve mäng kulges punkt punkti heitluses. Enne viimast veerandaega jäime viiepunktilisse kaotusseisu, kuid tänu agressiivsele kaitsele õnnestus otsustav periood enda kasuks kallutada,” kõneles spordikooli võistkonna juhendaja Madis Putko.

Põnevust lisas tema sõnul asjaolu, et vastased teenisid lõpusireeni kõlades kaks vabaviset, kuid ei realiseerinud neist kumbagi.

Võit oli seda magusam, et Lääne-Viru kossupoistelt tõelises korvpalli trilleris lüüa saanud piiterlased krooniti kokkuvõttes jõuproovi võitjaks.

Idanaabritega heideldes Toksovo Cupil kolm võitu ja kaks kaotust saanud Rakvere Spordikool/Tarvas platseerus kuue tiimi hulgas korralikule neljandale kohale. Nende ees teenis sama arvu võitude ja kaotustega kolmanda koha Peterburi NAB.

Esikoht kuulus nagu juba märgitud Peterburi Admiralteiskajale. Nendega võrdselt nelja võidu ja ühe kaotusega (omavahelises mängus) lõpetanud Moskva CSKA leppis teise kohaga.

Madis Putko ütles kokkuvõtteks, et hoolealused said kehaliselt endast suuremate vastaste ohjeldamisega hea kogemuse. “Hakkasime kõvasti vastu ja viimase päeva võit turniiri esikohavõistkonna üle oli kirsiks tordil,” lausus ta. “Kindlasti annab turniir juurde enesekindlust järgnevateks Eesti meistrivõistluste mängudeks.”

Rakvere SK/Tarvas parimaks mängijaks valiti lõppenud turniiril Martin Rossmann.

Toksovo Cupi teine päev: taas kahest üks

Laupäev, detsember 8th, 2018

Peterburi külje all Toksovos kuue meeskonna turniiril võistlev Rakvere Spordikool/Tarvas U12 võistkond kirjutas laupäeval tabelisse juurde võidu ja kaotuse.

Vsevoložski eakaaslastest saadi jagu 53:25, kuid Moskva CSKA poistele seekord hammas peale ei hakanud ja tuli vastu võtta 38:60 kaotus.

“Poisid olid täna tublid. Esimeses mängus saime kohe algul hästi minema ja hea hoog kestis kuni lõpuni,” vahendas muljeid Rakvere Spordikool/Tarvas tiimi treener Madis Putko. “Teises mängus Moskva CSKA vastu pingutasid poisid kõvasti. Midagi kergelt ei kingitud, kuid iga veerandajaga õnnestus vastastel natukene vahet kasvatada.”

Putko lisas, et nii mõnigi hoolealustest on turniiri jooksul muutunud enesekindlamaks. “Tahtmist poistel jagub,” märkis ta.

Toksovo Cup turniiri otsustava kolmanda päeva hommikul kohtutakse lõpetuseks Peterburi Admiralteiskaja spordikooliga.

Tulemused ja ajakava (Rakvere SK/Tarvas mängud Toksovo Cupil)

Reede, detsember 7th, 2018

Kui Eesti meeste esiliiga korvpalli meistrivõistluste tänavuse hooaja suurim võit oli kuni tänaseni umbes poolesaja punktiline, siis RSK Tarvas kergitas selle numbri 91-ni.

Täpselt nii suure vahega (lõppskoor 140:49) löödi reedel külla tulnud verinoore koosseisuga Rapla KK/Kohila meeskonda.

Kohtumisest endast seekord ülemäära palju pajatada ei ole, kuna vastaste rivistusest puudus nii mõnigi oluline mängumees. Võimaluste ja oskuste piires püüdsid raplakad siiski väljakuperemeestele vastupanu osutada.

Võõrustajate tulemuslikumaks kerkis tavapäraselt Kristo Saage, kelle isiklikku kontosse kanti 24 punkti, 13 lauapalli ja 7 korviga lõppenud söötu.

Ander Talu lisas 22 punkti 7 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Mihkel Kurg 21 punkti.

Kenad statistikanumbrid kogusid samuti Renato Lindmets (15 punkti, 10 lauapalli), Martin Laandu (15 punkti) ning Arvan-Johannes Lippasaar (13 punkti, 5 lauapalli).

Käe said lõpuks valgeks kõik 11 protokolli kantud Tarva mängijat.

Vastaste edukamatena viskasid Jan-Märten Ratas 15 ja Kustas Põldoja 12 punkti.

RSK Tarvas on võitnud esiliigas kõik üheksa kohtumist. Neile järgnevad võrdselt seitsme võidu ja kahe kaotusega Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid ja KA Tallinna Kalev/TLÜ.

Minipoisid avasid Toksovo Cup turniiri suure võidu ja napi kaotusega

Peterburi lähistel Toksovos reedel alanud mini vanuseklassi poiste korvpalliturniiril jäi Rakvere SK/Tarvas avapäeva saldoks võit ja kaotus.

Kuptšinski Olimp alistati 46:28, Peterburi NAB-ile vannuti alla 45:49.

Rakverlaste juhendaja Madis Putko lausus, et teine matš kulges punkt punkti heitluses. “Kolmandal veerandajal õnnestus meil korraks kaheksa punktiga juhtima minna aga mängu lõpus tõmbas vastane seekord pikema õlekõrre,” rääkis ta.

Laupäeval ootavad spordikooli noori ees taas kaks kohtumist, milles esmalt minnakse kokku Vsevoložski ja seejärel õhtuse maiuspalana Moskva CSKA-ga.

kell 17.40 Rakvere SK/Tarvas – Vsevoložsk
kell 20 Moskva CSKA – Rakvere SK/Tarvas

Minikorvpallurid karastuvad Venemaal

Neljapäev, detsember 6th, 2018

Rakvere Spordikool/Tarvas mini vanuseklassi ehk kuni 12-aastaste poiste võistkond siirdus nädalalõpuks Venemaale, kus võisteldakse Toksovo Cup nime kandval turniiril.

Tegemist on Peterburi lähistel Toksovos asuvas Kavgolovo õppe-treeningkeskuses peetava jõuprooviga, kus rakverlaste kõrval mängivad Venemaa korvpalli lipulaeva Moskva CSKA, Peterburi NAB-i, Peterburi Admiralteiskaja Spordikooli, Kupchinskii Olimpi ning Vsevoložski eakaaslased.

Reedest pühapäevani vältaval turniiril mängivad kõik võistkonnad omavahel läbi. Reedel ja laupäeval on igal tiimil kavas kaks ning pühapäeval üks kohtumine.

Spordikooli poisse ootab lisaks korvpallimatšidele enne kodumaale naasmist ees ekskursioon Peterburis, mis on Moskva järel suuruselt teine linn Venemaal: seal elab üle viie miljoni inimese.

Ajakava (Rakvere SK/Tarvas mängud Toksovo Cupil)