Minide nädalalõpu saak: kaks võitu, kaks kaotust

19.-20. jaanuaril, peeti Tallinnas Nordi spordihoones Eesti poiste mini vanuseklassi korvpalli meistrivõistluste põhiturniiri kolmanda etapi mänge.

Rakvere Spordikool/Tarvas (pildil) võttis mõõtu neljalt pealinna võistkonnalt, kelle vastu saadi võrdselt kaks võitu ja kaks kaotust.

Laupäeval tuli algatuseks tunnistada Audentese SK 57:37 paremust. Numbrite taha piiludes võib märkida, et kohtumise kaks esimest veerandaega kulgesid võrdsete heitluses, sest poolajapausile mindi rakverlaste kolmepunktilises kaotusseisus 19:22.

Audentes haaras initsiatiivi ja rebis eest kolmandal veerandajal, misjärel enam edu käest ei loovutanud.

Päeva teises vastasseisus alistas Rakvere Spordikool/Tarvas omakorda sama veenvalt TTÜ Korvpallikool/Haabersti SK 50:25.

Pühapäevane mängupäev algas põnevuslahinguga Tiit Soku KK/SK Nord vastu, kus paraku tuli tunnistada pealinlaste nappi 54:50 edu.

Mängu algus sujus rakverlaste jaoks hästi – esimese poolaja järel juhiti 25:16. Teise poolaja algus seevastu õnnestus paremini vastastel, kes pääsesid otsustava neljanda veerandaja alguseks ette 40:29.

Viimasel kaheksaminutilisel perioodil tihendasid treener Madis Putko hoolealused kaitset ja see tõi neile edu: kolm minutit enne lõpusireeni mindi omakorda juhtima 46:43.

Viimased minutid õnnestusid aga paremini pealinna poistel, kellele kirjutati seeläbi tabelisse juurde kaks võidupunkti.

Ent see, mis jäi Rakvere Spordikool/Tarvas tiimil tegemata Tiit Soku KK/SK Nord esimese võistkonna vastu, tehti ära sama klubi teise rivistusega. Rakverlased saavutasid nende vastu veenva 56:32 paremuse.

Üheringilise põhiturniiri järel jagatakse 11 võistkonda nüüd tulemuste alusel kahte vahegruppi. Rakvere Spordikool/Tarvas kuulub kuue tiimiga tugevamasse vahegruppi.

Meister selgub 13.-14. aprillil toimuval finaalturniiril.