Archive for jaanuar, 2019

Spordikooli U18 noormehed parandasid tabeliseisu

Esmaspäev, jaanuar 28th, 2019

Pühapäeval koduses Rahu hallis TTÜ Korvpallikool/TSK/Must meeskonda Eesti kuni 18-aastaste noormeeste korvpalli meistrivõistluste põhiturniiril võõrustanud Rakvere Spordikool/Tarvas noppis neljanda järjestikuse võidu.

Rakverlased tegid pealinlastele tuule alla seisuga 73:59 (poolaeg 38:27) ja kerkisid seeläbi esimese divisjoni turniiritabelis nelja võidu ja kahe kaotusega kolmandaks.

Nendega sama palju võite-kaotusi on samuti tabeli teisel (TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge), neljandal (Keila Korvpallikool) ja viiendal (Audentese SK).

Suurima panuse andis Rakvere Spordikool/Tarvas kasuks viimati Martin Laandu, kes viskas 23 punkti ja hankis viis lauapalli. Kristo Tammiksaa lisas 12 punkti ning Kristjan Kroos võrdselt 11 punkti ja 11 lauapalli.

Kossupoisid püüavad Peterburis seitsmendat kohta

Pühapäev, jaanuar 27th, 2019

Rahvusvahelisel noorte korvpalli turniiril Peterburis võistlev Rakvere Spordikool/Tarvas kuni 10-aastaste poiste tiim mängib pühapäeval seitsmendale kohale.

Laupäevases veerandfinaalis tunnistasid treener Tõnis Putko hoolealused Moskva Dünamo järelkasvu 45:33 (poolaeg 21:18) paremust.

Andris Altermann viskas rakverlaste kasuks 16 ja Markus Kaasik 10 punkti.

Järgnenud 5.-8. koha poolfinaalis vandus Rakvere Spordikool/Tarvas 19:30 (poolaeg 5:15) alla Peterburi Admiralteiskaja spordikoolile.

Resultatiivsemana viskas Markus Kaasik selles matšis üheksa punkti.

Turniiri otsustaval päeval kohtutakse seitsmenda-kaheksanda koha mängus pühapäeval Moskva oblasti Mõtištši võistkonnaga.

Spordikooli U16 poisid võidutsesid kolmandas divisjonis

Laupäev, jaanuar 26th, 2019

Eesti kuni 16-aastaste poiste korvpalli meistrivõistlustel peeti täna Rakvere Rahu hallis üks kohtumine, milles Rakvere Spordikool/Tarvas II alistas Kiili SK 61:53 (poolaeg 27:24).

Võiduka meeskonna edusse andsid panuse Raul Lillemets 15, Kevin Kello ja Carel Pärn võrdselt 12 ning Neiro Vaab 10 punktiga.

Kuuest mängust saavutatud viie võiduga hoiavad treener Juris Umbraško hoolealused kolmandas divisjonis teist kohta. Nendega sama palju võite on Orissaare Spordil.

Liidrikohal paiknevast Kose Spordikoolist, kes on enda kasuks kallutanud kõik kuus kohtumist, jäädakse maha ühe võiduga.

Avapäev pakkus Peterburis võidu ja kaotuse

Reede, jaanuar 25th, 2019

Kuni 10-aastaste poiste korvpalliturniiril Peterburis sai Rakvere Spordikool/Tarvas võistkond reedel maitsta võidurõõmu ja tunda ka kaotusekibedust.

Alagrupi esimeses mängus alistati Moskva oblasti Krasnogorski ekaaslased 26:9 (poolaeg 13:6). Tasavägise alguse järel panid rakverlased paremuse maksma lõpuveerandiga, mille jooksul visati vastaste korvi kaksteist vastuseta punkti.

Meeskonna tulemuslikumad pallurid olid Markus Kaasik ja Marten Aster võrdselt seitsme ning Andris Altermann kuue punktiga.

Päeva teises alagrupikohtumises tunnistati Peterburi Tsentralnaja spordikooli 50:17 (22:7) üleolekut. Aster viskas 11 ja Kaasik kuus punkti, ülejäänud poistel seekord korvilt kaant maha saada ei õnnestunud.

Laupäeva ennelõunal jätkub turniir mänguga, kus vastu tuleb A-alagrupi parim võistkond (Peterburi Admiralteiskaja, Moskva Dünamo või Kursk). Selle matši võitja pääseb omakorda õhtusesse 1.-4. koha ning kaotaja 5.-8. koha poolfinaali.

Kossupoisid karastuvad Venemaa talves

Neljapäev, jaanuar 24th, 2019

Reedel algab Peterburis kolm päeva vältav põneva nimega rahvusvaheline noorte korvpalliturniir “Saint Shoes” (ingl. k Pühad Kingad).

Rahvusvaheliseks muudab selle kuni 10-aastastele poistele korraldatava jõuproovi asjaolu, et ainukese välistiimina võistleb tugevate Venemaa klubide konkurentsis kaasa treener Tõnis Putko juhendatav Rakvere Spordikool/Tarvas võistkond.

Rakverlaste mängijatevalikusse kuuluvad esinduslikul turniiril üksteist poissi: Kaspar Pruual, Andris Altermann, Mattias Maltsar, Marten Aster, Rainis Deket, Markus Kaasik, Eduard Fjodorov, Aron Neeme, Rasmus Pärs, Magnus Oja ja Aron Kamarik.

Rakvere Spordikool/Tarvas on tosina meeskonnaga võistlusel kolmeliikmelises alagrupis koos Peterburi Tsentralnaja spordikooli esimese tiimi ning Krasnogorskiga Moskva oblastist.

Avamängus kohtutakse reede pärastlõunal Krasnogorskiga ja õhtul Tsentralnajaga.

Et võistlusreis ei mööduks poiste ja taustajõudude jaoks pelgalt korvpallisaalis, siis tehti neljapäeval rikkaliku ajalooga Venemaa suurlinnas ka ekskursioon mööda erinevaid vaatamisväärsusi.

Nii, et poistel peaks jaguma hulgaliselt muljeid ja uusi teadmisi, mida kodumaale naastes klassikaaslastele jagada.

Minide nädalalõpu saak: kaks võitu, kaks kaotust

Esmaspäev, jaanuar 21st, 2019

19.-20. jaanuaril, peeti Tallinnas Nordi spordihoones Eesti poiste mini vanuseklassi korvpalli meistrivõistluste põhiturniiri kolmanda etapi mänge.

Rakvere Spordikool/Tarvas (pildil) võttis mõõtu neljalt pealinna võistkonnalt, kelle vastu saadi võrdselt kaks võitu ja kaks kaotust.

Laupäeval tuli algatuseks tunnistada Audentese SK 57:37 paremust. Numbrite taha piiludes võib märkida, et kohtumise kaks esimest veerandaega kulgesid võrdsete heitluses, sest poolajapausile mindi rakverlaste kolmepunktilises kaotusseisus 19:22.

Audentes haaras initsiatiivi ja rebis eest kolmandal veerandajal, misjärel enam edu käest ei loovutanud.

Päeva teises vastasseisus alistas Rakvere Spordikool/Tarvas omakorda sama veenvalt TTÜ Korvpallikool/Haabersti SK 50:25.

Pühapäevane mängupäev algas põnevuslahinguga Tiit Soku KK/SK Nord vastu, kus paraku tuli tunnistada pealinlaste nappi 54:50 edu.

Mängu algus sujus rakverlaste jaoks hästi – esimese poolaja järel juhiti 25:16. Teise poolaja algus seevastu õnnestus paremini vastastel, kes pääsesid otsustava neljanda veerandaja alguseks ette 40:29.

Viimasel kaheksaminutilisel perioodil tihendasid treener Madis Putko hoolealused kaitset ja see tõi neile edu: kolm minutit enne lõpusireeni mindi omakorda juhtima 46:43.

Viimased minutid õnnestusid aga paremini pealinna poistel, kellele kirjutati seeläbi tabelisse juurde kaks võidupunkti.

Ent see, mis jäi Rakvere Spordikool/Tarvas tiimil tegemata Tiit Soku KK/SK Nord esimese võistkonna vastu, tehti ära sama klubi teise rivistusega. Rakverlased saavutasid nende vastu veenva 56:32 paremuse.

Üheringilise põhiturniiri järel jagatakse 11 võistkonda nüüd tulemuste alusel kahte vahegruppi. Rakvere Spordikool/Tarvas kuulub kuue tiimiga tugevamasse vahegruppi.

Meister selgub 13.-14. aprillil toimuval finaalturniiril.

Spordikool püsib U14 klassis tabeli tipus

Eesti kuni 14-aastaste noorte meistrivõistlustel korvpallis olid laupäeval Torma spordihoones vastamisi kohalik Kuremaa Spordikool ja Rakvere Spordikool/Tarvas.

Esimese divisjoni põhiturniiril täiseduga tabeli tipus püsivad rakverlased võtsid oma, kasvatades võiduarve kuueni. Kõigis kuues kohtumises kaotusekibedust tundnud võõrustajad alistati 81:58 (42:24).

Oliver Balõtšev viskas võitjate kasuks 22, Ülari Luhama ja Teiren Tõld kumbki 15 punkti.

Pühapäeval, 3. veebruaril võetakse lähirivaalide duellis Rakvere Rahu hallis järgmisena vastu tabeli teine meeskond Tiit Soku KK/SK Nord.

U16 poisid said aasta alustuseks võidu ja kaotuse

Laupäev, jaanuar 12th, 2019

Eesti kuni 16-aastaste poiste meistrivõistlustel korvpallis olid laupäeval kodusaalis võistlustules mõlemad Rakvere Spordikool/Tarvas rivistused.

Esimese divisjoni põhiturniiril alistas rakverlaste esindustiim 120:59 (poolaeg 53:26) Kuremaa Spordikooli.

Kuuma kätt näitas Oliver Pere, kelle arvele kogunes võitjate parimana 34 punkti. Seejuures tabas ta kuus kaugviset.

Rakvere Spordikool/Tarvas on esimeses divisjonis saavutanud seitsmest mängust viis võitu, millega püsitakse kolmandal kohal.

Kolmandas divisjonis tunnistas Rakvere Spordikool/Tarvas II samal päeval Kose Spordikooli 72:51 (31:26) paremust.

Tasavägiselt kulgenud kohtumises püsiti kolme veerandaja järel hästi mängus, kuid otsustav neljas periood loovutati vastatele skooriga 9:25 ning see sai ka kokkuvõttes otsustavaks.

Kose Spordikool jätkab kolmandas divisjonis täisedu kuue võiduga liidrikohal, rakverlased järgnevad nelja võidu ja ühe kaotusega teisel positsioonil.