Minid võtsid vahegrupis kaks rasket võitu

Eesti poiste mini vanuseklassi (s 2007. a. ja hiljem) korvpalli meistrivõistlustel olid laupäeval kavas vahegrupi matšid.

Rakvere Spordikool/Tarvas suunas võistkonna bussi nina Tartu poole, kus mindi vastamisi sealse Tartu Ülikooli Korvpallikool/Draakonid ja seejärel Reinar Halliku Korvpallikooli I tiimiga.

Esimene kohtumine Tartu poistega algas tasavägiselt: poolajaks jäid rakverlased taha 19:26, kuid leidsid siis kolmandal veerandajal kena rütmi ja pääsesid enne otsustava neljanda perioodi algust omakorda juhtima 37:29.

Viimane veerandaeg pakkus kuhjaga närvikõdi ja põnevust. Tartlastel õnnestus taas mängu tagasi tulla ning viimasel mänguminutl särasid tablool viiginumbrid 43:43.

Kohtumise saatus otsustati üheksa sekundit enne lõppu, kui Riiko Altmäe tabamus viis Rakvere Spordikool/Tarvas meeskonna 45:43 juhtima. Tartlastelgi oli veel võimalus viskele minna, kuid sedapuhku õnn neid ei soosinud ning sama seisuga kohtumine lõppeski.

Magusalt maitsenud võit taskus, läksid rakverlased teises matšis koheselt kokku Reinar Halliku Korvpallikooliga.

Mängu alguses initsiatiivi haaranud rakverlased pääsesid esimese poolaja lõpetuseks juhtima 29:22. Teisel poolajal, kui kimbutama hakkas väsimus, pääsesid vastased lähemale. Neljanda mänguperioodi alguseks oli spordikooli poiste edu vaid kolmepunktiline – 39:36.

Ka viimased kaheksa minutit möödusid tasavägises rütmis, kuid õnn soosis selgi korral rakverlasi, kes realiseerisid tekkinud võimalused kindlakäeliselt ja saavutasid lõpuks 47:41 paremuse.

Vahegrupi järgmine ja ühtlasi viimane etapp toimub 23.-24. märtsil Rakvere spordihallis. Väljakuperemehed lähevad siis vastamisi Audentese SK, Keila KK ja Tiit Soku KK/SK Nord 1 võistkonnaga.

Mini meistrivõistluste tordile pannakse kirss peale 13.-14. aprillil toimuval finaalturniiril, mida võõrustab samuti Rakvere.