Archive for märts 17th, 2019

U18 noormehed naasid karukoopast võiduga

Pühapäev, märts 17th, 2019

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste korvpalli meistrivõistlustel kirjutas Rakvere Spordikool/Tarvas endale esimese divisjoni turniiritabelisse kuuenda võidu, alistades Tartu Ülikooli KK 81:78.

Põhiturniiril kümme kohtumist pidanud rakverlastele oli võit seda magusam, et vastast löödi nende koduväljakul.

Suur eeltöö tehti ära kohe avapoolajal, mille lõppedes juhtisid külalised 40:27. Võõrustajad asusid teisel poolajal vahet vähendama, kuid lõplikku pööret mängu tuua ei suutnud.

Võitjate edukamatena viskasid Janari Alavere 27 ja Martin Laandu 25 ja Kristo Tammiksaar 15 punkti. Laandu hankis üheksa ja Tammiksaar kuus lauapalli.

Turniiritabelis on Rakvere Spordikool/Tarvas meeskonna päralt praegu viies koht.

Spordikooli U16 poisid kihutasid Ameerika mägedel

Omapärase mängu käiguga kohtumise pidas laupäeval Eesti noorte korvpalli meistrivõistluste esimeses divisjonis heitlev Rakvere Spordikool/Tarvas U16 tiim.

Koduses Rahu hallis alustati matši Audentese SK-ga tasavägises rütmis – avaveerandaeg lõppes viigiliselt 16:16.

Seejärel läks hoogu pealinlaste pallur Kristofer Kajari, kes viskas kümne minutiga 15 punkti, aidates külalised poolajapausile 44:30 eduseisus.

Teise poolaja algus oli jälle justkui esimese lõpu peegelpilt, sest nüüd saabus aeg spurtida treener Vaido Rego juhendatavatel rakverlastel, kes püüdsid Audentese SK sisuliselt kinni.

Õigemini öeldes suutsid pealinlased visata kolmandal veerandajal vaid viis punkti väljakuperemeeste 15 vastu. Otsustavat veerandaega alustati seega Rakvere poolt vaadates seisult 45:49.

Neljandal veerandajal pääses Rakvere Spordikool/Tarvas veel mitmel korral juhtima, kuid lõpliku sõna ütlesid ikka külalised, kes tegid viimasel minutil 7:0 spurdi ning kallutasid kohtumise enda kasuks skooriga 71:66.

Viie võidu kõrvale kirjutatud kuues allajäämine suuri vapustusi turniiritabeli seisukohalt ei põhjustanud ja rakverlased on endiselt tihedalt koos Erkmaa KK ja Rapla KK-ga tabeli keskel.

Kahel päeval oli samas kohas võistlustules kolmandas divisjonis mängiv Rakvere Spordikool/Tarvas II meeskond.

Rainis Nauri näpunäidete järgi mänginud rakverlased olid mõlemal puhul üle Orissaare Sport tiimist: laupäeval alistati saarlased 86:58 (41:30) ja pühapäeval 86:68 (35:37).

Kümnest kohtumisest saadud üheksa võiduga ollakse turniiritabelis jätkuvalt Kose Spordikooli järel teisel kohal.

Aare püss paukus ja spordikool võitis taas

Eesti noorte korvpalli meistrivõistlustel võõrustas Rakvere Spordikool/Tarvas kuni 14-aastaste poiste võistkond pühapäeval esimeses divisjonis KK HITO/BC Karjamaa eakaaslasi.

Põhiturniiri 11. vooru matš Rakvere Rahu hallis lõppes edukalt: paljudele üllatusena kaotuseta liidrikohal jätkavad rakverlased olid paremad 91:72 (poolaeg 40:31).

Eriti heas hoos oli võitjate poolel Georg-Richard Aare, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 42 punkti. Oliver Balõtsev viskas 15 ja Arden-Joosep Lippasaar 10 punkti.

Treenerite Tõnis ja Madis Putko hoolealuste järgmine vastane on 31. märtsil võõrsil Rapla Korvpallikool. Rapla poistel oli kümne vooru järel tabelis kaks võitu ja kaheksa kaotust.